најголем број на рулет

По продажбата на SLS Лас Вегас Hotel & Casino На Meruelo Група, ДОО беше дадено зелено светло од страна на Невада Игри Комисија минатиот месец, на април 5 казино одморалиште официјално беше продаден и Павле Hobson беше именуван нов постар заменик претседател и генерален менаџер на имотот.

"Павле Hobson носи големо искуство во играње и угостителство и вреднува увид во постојано се развива Северна Лас Вегас Лента да SLS Лас Вегас", рече Алекс Meruelo, сопственикот на Meruelo Група најголем број на рулет. "Ние сме возбудени да го имаат него го води тимот во ushering во оваа возбудлива нова ера за историски имот." Според соопштението, Hobson е 27-годишна казино индустријата ветеран, откако неодамна служеше како генерален менаџер на Stratosphere Казино, Хотел & Кула од 2011 година преку 2017.

Пред да се приклучи Stratosphere, тој беше генерален директор на Водолија Casino Resort, сестра сопственост на хотелот, казино, и кула сега во сопственост на Златна Забава највисок висок резултат во слот машина. Hobson, исто така, наводно, се одржа високи менаџерски позиции со Цезар Забава, Одморалишта Меѓународни и Афинитет Игри.На Meruelo Група е основач, 54-годишниот Рено-базирани бизнисмен Алекс Meruelo ќе инвестира колку што е $100 милиони евра во текот на следните неколку години да се ревитализира 1,616-соба сопственост кои работат како Сахара Хотел и Казино за само срамежлива од шест децении и се во црвено, бидејќи отвори во 2014 година.
Meruelo, додава три-кула одморалиште-казино, еден од која работи под W Лас Вегас бренд, да игри и угостителство портфолио кое вклучува 2,000-соба Гранд Сиера Одморалиште и Казино во Рено, Невада.На Meruelo Групата се согласи да ги купите на SLS Лас Вегас во Мај минатата година и сега има обезбедено сопственост е само приватно одржа фирма за свој голем одморалиште својства во Лас Вегас и Рено.Без разлика дали или не Meruelo ќе го промени името на хотелот назад до Сахара допрва треба да се одлучи.Според претходен извештај од Лас Вегас Преглед-Весник, Портпаролот на Кристофер Авраам рече SLS бренд признавање ќе се изучувал од страна на Meruelo пред да се направи таа одлука највисок без депозит казино бонус. "Што ќе биде со користење на SLS име за уште една година и ќе се оцени нашите опции со брендот се движи напред", рече на Авраам во претходниот извештај. највисоката граница казино во светот.