нов слот машини на Beau Rivage

На muckraking Тајландски националистички беше спречен од увидот на Cambodian граница казино страна на локалните жители и трговци, кој тврди дека тој беше лошо за бизнисот.Минатата недела, активист Veera Somkwamkid обвинети Тајланд е владата на дозволувајќи им на казино да бидат изградени во внатрешноста на националниот парк во близина на Cambodian граница.Иако Тајланд е паркови одделот инсистираше на тоа дека казино е јасно во Камбоџа, на активисти поканети Тајландски медиумите да му се придружува на инспекцијата на казино во средата.Но Veera беше принуден да се откаже неговата посета по наоѓање на неговиот пат е блокиран од страна на над 100 селани и трговци во Buriram е Забрана Kruat област.Локалното население кажано Тајландски медиуми дека казино, кои ќе работат под Саи Taku бренд кога тоа се отвора на 7 април, ќе биде добро и за локалната економија поради неговата способност да се привлечат Тајландски туристи, кои немаат пристап до правна казина во Тајланд нов слот машини на beau rivage. Veera подоцна испратиле порака на неговиот Facebook страницата се прашуваат дали демонстранти беа навистина мотивирани да дејствува надвор од своите сопствени само-интерес, или дали тие би биле прес-ganged од страна на властите во одржување на него далеку.Тајланд е Заменик-Премиерот Prawit Wongsuwan, кои претходно предупреди Veera дека владата нема да му дојде на помош ако тој беше уапсен од страна на Cambodian органи, рече казино прашање е многу врева за ништо, како "луѓе во областа знаете реалноста." POIPET ОНЛАЈН ОПЕРАЦИЈА Е МИСТЕРИОЗЕН ЗАТВОРАЊЕ во Меѓувреме, коцкање операција во Cambodian граница град на Poipet е затворена од страна на локалните власти под, како уште необјаснети околности.Овој викенд, провинциски полицијата затвори Princess168, место нуди спортско обложување, онлајн коцкање и ВИП игри маси, иако никој не помина јавност во поглед на тоа што на местото на случувањето е оператори може да се направи за да се гарантира padlocking нов слот машини во казина. Princess168 беше поврзани со околните Круна Казино, чиј раководител на безбедност и рекол на Phnom Penh Пост тој немаше објаснување за затворање.Локалната полиција од прашања на провинциската обвинител, кој допрва треба да се јавно држава што закони или прописи може да се прекршени.Камбоџа им овозможува на своите казино licensees да нудат онлајн игри на услуги доколку тие не ја прифатат акција од локалните жители, иако владата е, наводно, планира да наметне построги контрола над својата онлајн оператори, вклучувајќи ги и ограничувањата на типови на места е дозволено да биде домаќин онлајн коцкање операции.На Princess168.com доменот не е веќе достапен, но сајт, не пост промотивен видео (видиме подолу) за да YouTube пред неколку години демонстрира својата коцкање производи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нов слот машини на choctaw durant.