змеј потрагата 7 слот машина

Amaya Игри е PokerStars и Full Tilt брендови ќе биде во можност да продолжат да работат во велика БРИТАНИЈА, откако се здобиле со продолжување на лиценци од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC).Брендовите биле присутни во велика БРИТАНИЈА како "бела-листата' оператори се должи на нивната постоечка Isle of Man лиценци, со продолжување на лиценца му додели признание на овие.Новиот софтвер стана достапен и за PokerStars и Full Tilt клиенти минатиот понеделник, кои играчи ќе треба да се вчита пред да влезете во змеј потрагата 7 слот машина. Amaya купи два сајтови како дел од неговото стекнување на Рационално Група за $4.9 bn во август.Велика БРИТАНИЈА е нов далечински коцкање законот стапи во сила на 1 ноември, бара компании кои нудат далечински коцкање услуги на велика БРИТАНИЈА клиенти да се стекнат со лиценца од UKGC змеј потрагата 7 казино награди.

Amaya, исто така, беше дадена продолжување на лиценца за своето Б2Б операции во велика БРИТАНИЈА, и ќе продолжи да обезбеди велика БРИТАНИЈА-соочува онлајн игри оператори со својата технологија. змеј потрагата 7 казино трикови.