сини езера повелбата казино патувања

Ok, Пјер-Emerick Aubameyang не е Alexis Санчез, но неговото доаѓање на Емирати има дадено целиот клуб cymbal како се тресат, и тој бил брилијантен во 5-1 thrashing на Everton сини езера повелбата казино патувања. Мојот пресудата – удобно Chelsea победи Huddersfield v Bournemouth Huddersfield +230 Bournemouth +125 Нерешено +215 Huddersfield е 8/13 омилени за испаѓање, и тоа не е тешко да се види зошто.Дејвид Вагнер страна е намалувањето надолу лигата како сидро, губат последните пет натпревари, conceding десет гола, и не одговарање еднаш.Никој освен Swansea го постигна помалку голови, и само Stoke се согласи повеќе на другиот крај.Вагнер ќе биде надевајќи се судрат тие добиени од тепање Birmingham во ФА Купот Четвртиот Круг реприза следи негова страна во судирот со Bournemouth за викенд.Еди Howe страна уништени Huddersfield 4-0 во ноември, и да дојде во овој вратоврска на седум-игра без пораз редеа кој го видел ги победи двете Арсенал и Chelsea.Џош Кинг, Помладиот Станислав и Јордан Ibe биле брилијантен во последниве недели, и Huddersfield е во неволја ако Howe започнува со трозабец.Мојот пресудата – удобно Bournemouth се победи сина желудник најдобри во слот ffxiv 5.45. Лестер – 35 9 минимален депозит ди dewa покер. Stoke – 24 19 minima puntata покер cruciverba.
Burnley – 36 8. Погледне напред во врските помеѓу Втори v Арсенал, Chelsea v Запад Brom, Huddersfield v Bournemouth и Stoke v Брајтон како битка за Лигата на Шампионите места и испаѓање загрева.