обложуваат вистински пари покер стан

Во Северозападниот дел, Индијана, неповолна календар се обвинува за капка во минатата година приходите на државата пет казина за октомври.За месец октомври, пет казина туркан во вкупно $76.16 милиони евра, според приходи извештај објавен од страна на Индијана Игри Комисија (pdf), на 9 ноември обложуваат вистински пари покер стан. Што го прави за 1.7 процентно намалување од $77.66 милиони пријавени за октомври минатата година.Коментирајќи во врска со мал пад на приходите, Заменик претседател и асистент на генерален директор на Потковица Хамонд Казино, Ное Хирш, рече: "јас мислам дека тоа е прилично охрабрувачки," според Чикаго Пост-Трибјун извештај.Хирш, наводно, истакна дека во октомври 2016 година имало пет сабота и во недела, додека во тековната календарска година, имаше пет во недела и понеделник.Обично, најпрометните дена во казина се петок и сабота.Исто така охрабрувачки да се Хирш беше фактот дека Потковица беше, наводно, еден од само два коцкање капацитети во областа на извештај за зголемување на приходите, проширување на нејзината минатата година раст на приходите редеа шест последователни месеци.Друга област казино да објавувате приходи се зголеми беше Величествен Ѕвезда Казино во Гери.Хирш рече Потковица беше "до речиси 1 отсто година до денес," според новинска агенција.На Гери казино е, наводно, замена на постојните слот машини со стотици нови машини, вклучувајќи ги и Чиста Магија, Осветлување Линк и се Прашувам 4 Високи Среќата, рече Хирш.Машините се некои од популарните оние, од кои многу Хирш рече имаат бонус круга.Минатиот месец, според државната гејминг комисија, Цезар Забава Корп во сопственост на казино туркан во $34.49 милиони евра во споредба со $34.47 од исто време минатата година.Величествен Ѕвезда, наводно генерирани приходи во висина од $7.33 милиони евра во октомври оваа година во споредба со $7.26 милиони евра во октомври 2016 година pharmacie du казино ау cannet. Пост-Трибјун извештаи дека минатата година за месец Ameristar Казино во Источна Чикаго raked во $16.8 милиони евра во споредба со $17.8 милиони евра, додека Блу Чип Казино успеа во $12.81 милиони евра во споредба со $13.13 милиони денари и во Гери, Величествен Ѕвезда II wrangled $4.73 милиони евра во споредба со $5.0 милиони евра.На новинска агенција, исто така, извести дека во октомври, Чикаго, Илиноис-област казина помина значително подобро известување за 4,1 проценти зголемување во минатата година за приходите. pharmacie du казино 06110 ле cannet.