Pharmacie Du казино ле Cannet

Следните минатата недела е одлука од НАС игри уред создателот Shuffle Мајстор за остварување на пари назад гаранција опција на својата купување на Bwin.партијата вишок на средства' Ongame Мрежа, таму се наводно пет потенцијалните купувачи беа наредени за да се сними во Shuffle Магистерски discards.eGaming Преглед тврди дека социјалните игри гигант Zynga е надвор пред ова пет-човек на листа на чекање (eGR, се намали за името, на другите четири страни), откако плати на посетата на Ongame е Стокхолм седиштето минатиот петок "за да се започнат преговорите за членство." Ако се точни, тоа ќе се одбележи Zynga е првиот обид во она што многу се touting како се борат компанијата заштеда на благодатта, јас.e.на диверзификација од слободен-играј социјални игри во реално пари коцкање.Потоа повторно, ако протекување вести беше само обид да привремено да се зајакнат своите доделување споделување на цената, тоа не успеа: Zynga акции падна речиси 3% на денот.Под претпоставка дека Zynga следи преку на неговата наводна набавка планови, колку брзо ќе ножеви излезе?Ongame носи 200 Швеѓани на својот платен список и, наводно, изгуби околу $20 милиони минатата година.Минатата недела, извори, изјави Лас Вегас Преглед-Списание кое Измешано Магистерски одлуката за поништување на стекнување произлегоа во дел од сфаќањето дека тоа може да има мораше да се елиминира профитабилни делови од Ongame бизнис со цел да се обезбеди одобрување на Shuffle Магистерски очекување на апликација за Невада онлајн покер лиценца – колку што IGT беше принуден да ја елиминира делови од шведската покер мрежа Entraction е бизнис, кој може да се предизвикани Невада регулатори на лак своите веѓи.Ако, како шпекулира, Zynga се надева еден ден да се здружат со Дин Летувалишта на САД се соочуваат со онлајн покер сајт, тоа ќе треба да се осигура неговата руно е бела како снег.На конвергенција помеѓу социјалните игри и онлајн коцкање е во фокусот на нов истражувачки проект се преземаат од страна на Европската iGaming Конгрес & Expo организатор Акција Настани и социјални и мобилни analytics фирма Kontagent.Две фирми почнаа анкетирање на социјална игра програмери и вистински пари, коцкање оператори, со цел на објавување на бела хартија и презентација на своите наоди во Конгресот & Expo случува Октомври pharmacie du казино ле cannet. 16-18 во Барселона, Шпанија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre pharmacie du казино ле cannet тест covid.