Outcasts на покер рамен резиме

Индијана off-должност службеници за спроведување на законот може наскоро да биде дозволено да носи пиштол додека во внатрешноста било на државата 13 комерцијални казина.Овој потег доаѓа како народната дебатата продолжува за тоа како најдобро да одговорат на маса стрелците или слични закани.Државната Сенатот Комитетот за Правосудство одобри законот среда дозволи промените во законот од 8 до 3 гласа.Сенатот Бил 291 следните глави на целосна Сенатот за разгледување, а подоцна и на Куќата.Законодавството исто така го спречува службеници со пиштоли од пиење алкохол додека во казино.На вооружени полицајци ќе бидат забранети, исто така, да влезат во казино, по пиење.Законот доаѓа по некои Индијана каунти sheriffs рече дека тие сакаат да имаат пушки со нив во случај да има масовно пукање во казино, според NWI Пати.Во време на криза, секунди прашање," Дејв Свадба, Vanderburgh Каунти Шериф и Демократ, беше цитиран од весникот outcasts на покер рамен резиме. "Вие не може да се борат пиштол отсутен пиштол." Според моменталната состојба на законот, полицијата може да се носат пиштоли во казино ако нивните "единствена цел за да се биде во казино е извршувањето на службените должности," на NWI Пати рече.Исто така, службеното лице мора да му кажете на Индијана Игри Комисија или за спроведување на агенти во казино дека тој/таа е вооружен.Доколку законодавството е одобрен, Индијана Игри Комисија ќе бидат спречени од имплементирање на какво било ограничување на службеник од носење пиштол во казино, весникот пријавени.Цивилни играчите сега се блокирани од носење оружје во казина.Дека забраната не би се промени според предложената легислатива.Законот е спонзорирана од страна Сен outcasts на покер рамен quizlet.

Рон Grooms, R - Jeffersonville.На национално ниво, казината биле на местото на некои grisly злосторства.Минатиот месец, три играчи беа шут мртов во Монтана е Смарагд Град Казино.На assailant подоцна била сместена од страна на службеници и шут мртов во стенд-оф со полицијата.Во јуни минатата година, а Монтана човекот призна дека decapitating колеги играч со hatchet откако жртвата нема некои пари на Лил е Казино во Billings во 2017 outcasts на покер рамен regionalism. Обезглавени торзото се најде на dirt патеката во близина на привременото камп блиску до Billings.Главата се наоѓа околу 30 метри, го завитка во крпа под куп на лисјата.Медицински истражувач кој рече дека жртвата веројатно беше жив кога напаѓачи почнале сечењето на главата.Во 2018, во истиот град, полицаецот застрелан и убиен еден човек кој бил вооружен со CO2 пиштол во внатрешноста на Среќа Лил е Казино.Минатата година, судот пресуди Billings службеник е оправдано во неговата употреба на сила.Степенот до кој за рака луѓето на јавни места, не се фокусира само на казина.На национално ниво, дебатата продолжува дали да арм наставниците во јавните училишта во случај на пукање се одвива.Претседателот Доналд Трамп и Образование Секретар Betsy DeVos поддршка наоружува едукатори на училишниот имот.Поддржувачите велат дека на тој начин, наставниците може да одговори веднаш да стрелец, наместо на студентите и факултетот чека минути за доаѓањето на полициските службеници.Многу наставници и образование синдикатите се спротивставиле на идејата.На 2018 Gallup анкета открива некои 73% од НАС наставниците не ги сакаат да носат пиштоли во училишните згради.Но, некои училишни окрузи веќе нека наставниците носат оружје.На пример, во Охајо е Tuscarawas Каунти, пет училишни окрузи веќе нека наставниците носат оружје на училишниот имот.Најмалку осум држави за престој на наставниците да носат пушки, а во училиштето, вести, извештаи и додадете. која кралот починал.