покер бесплатно Texas Holdem

17 април 2019 – Bede Игри, на наградуваниот снабдувач на софтвер за онлајн гејминг индустријата, има својата посветеност кон различноста и благосостојба признаен со шест номинации на оваа година Жените во Игри Разновидност Награди 2019 покер бесплатно texas holdem. Bede е финалист во "Најдобро Место за Работа" и "Работник Благосостојба' категории, потенцирајќи ја својата обврска за доставување навистина отворен и средина за своите вработени.Четири членови на Bede Игри тим исто така биле номинирани во индивидуалните категории: Откако бил именуван во Игри Интелигенција годишниот Топла 50, листа на индустриски највлијателните директори, Сара Hitchcock исто така, одигра суштинска улога во Bede избор, како на новата, дигитална партнер на Онтарио Лотарија и Игри Corporation во 2018 – Bede најголемите трговски договор за датум.На номинации дојде топло на петиците на Bede е победа во "Одлично Место да се Работи – Снабдувач" категорија на Меѓународниот Музички Награди 2019 покер е слободно да играат без преземете. Алекс Месар, генерален Директор, Bede Игри, рече: "Ние работевме напорно за да се воспостави Bede како инклузивно работодавачот, и успеала да го привлече некои од најпознатите талентирани експерти во индустријата.Ставање луѓе во срцето на она што ние го правиме е од фундаментално значење за етос на компанијата.Нашата цел секогаш е да се создаде рамнотежа на предизвик и поддршка за нашите вработени, додека обезбедување Bede е забавно место за работа хард рок сакраменто казино reopening. "Тоа е фантастичен што толку многу членови на нашиот тим се признати со добро заслуженото номинации на оваа година Жените во Игри Разновидност Награди, а ние им посакуваме се најдобро и многу среќа на ноќта." Bede нуди широк спектар на проактивен маркетинг алатки на своите гејминг платформа, заедно со портфолио од повеќе од 3.000 игри, од над 100 услуги.Нејзините врвни одговорен коцкање алатки, вклучувајќи депозит граници и развој на дополнителни автоматизирани алатки за да се идентификуваат играчи прикажување знаци на проблемот коцкање однесување одделил како најбезбедно место за да се игра.За Bede Игри Bede Игри е водечки снабдувач на софтвер за онлајн коцкање индустрија, пуштање во некои од секторот најголемите брендови хард рок сакраменто слот турнир.

Bede нуди светска класа решенија за оператори кои бараат да се постигне значителен дигитален амбиции.Платформата процеси стотици милиони трансакции еден месец.Тоа е лесно, тематски и прилагодлива дозволуваат на операторите да се интегрираат било софтвер од трети лица во платформата или употреба неговата нарачана tools.Платформата, исто така, се интегрира во земјата-базирани системи нудат вистински omni-канал конвергенција решение хард рок rock and roll отворен покер. Bede, која е заверена на ISO 27001, е со седиште во Њукасл upon Tyne, во срцето на Северо Истокот на Англија, велика БРИТАНИЈА.Тоа е лиценцирана од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија и е одобрен снабдувач на Alderney Коцкање Контрола на Комисијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre највисок плаќање на слотови на bovada.