која кралот умрел на Red Hot покер

Zip линија-како возбуда возење ќе се поврзете на две кули од Рио и испраќање на гостите зголемените повеќе од 400 метри над off-Лента хотел-казино.Атракција, наречена Вуду Панорама, се очекува да се отвори ова лето, функционери со проектот, рече во средата.Вози ќе почне од Вуду Дневна, на врвот на Рио е 50-приказна Маскарада Кула.Гостите ќе патуваат 845 метри до врвот на 20-приказна Ipanema кула, достигнувајќи брзини до 33 mph.Велосипедисти потоа ќе направи се врати патување — нагоре преку моторните макара систем додека патуваат назад во 25 mph — да почетна точка.Вкупниот возење опфаќа речиси една третина од еден километар и трае 1 минута и 10 секунди од почеток до крај.Велосипедисти ќе има 360-степен open-air ставовите на Лента.Џонатан Borchetta, професионален фотограф кој фотографии во Лас Вегас од ресторан и ноќен клуб, рече citywide пати му дал идеја на возбуда возење.Концептот беше зацврсти, рече тој, кога виде луѓе rappelling близина на хотел-казино кула за добротворни цели.Тој и партнер Џо Shortal формирана Нова Капиталните Вложувања со Стен Checketts, творец на повеќе од 200 забава јава, вклучувајќи го и Голем Шут на Stratosphere која кралот умрел на red hot покер. "Тоа нема да биде различен од типичен zip линија," Shortal рече. "Овој тип на систем се гледа како многу побезбедни од редовна zip линија затоа што не може да се спушти слушалката." Трошоците за изградба на привлечност е "под 1 милион долари," Shortal рече.Бизнис е изнајмување на простор за возење на врвот на Рио и се очекува да се вработат 35 до 40 полно работно време за работниците да работат на системот.Цезар Забава Корп, која е сопственик на Рио, е споделувањето во возење е приходот.Рио Директор на Хотел Операции Кевин Донели, рече тој беше продаден на идејата, бидејќи тоа е уште еден начин за гостите да се земе во ставовите на Лас Вегас понудени од страна на Вуду Салон какви се шансите на рулет броеви. "Може да се земе слики случува еден начин и видео на пат назад," Донели рече. "Оваа атракција ќе ве воодушеви оние кои бараат работа." Возењето ќе биде отворен од пладне до полноќ секој ден.Цената на возење се очекува да биде $25 по лице во текот на денот и $40 во вечерните часови. Shortal тој рече дека се надева на возење ќе биде отворен до крајот на јули или во почетокот на август. "Ќе има некои големи ставови за фотографии," Borchetta рече.Програмерите доби одобрување од Сојузната Воздухопловна Администрација и Кларк Каунти да работат Вуду Skyline. Zip линии се појавуваат во Јужниот дел на Невада.На Fremont Улица zip линија ќе биде заменет со Slotzilla, 100-нога-високи слот машина-тематските структура со две слетување влошки.Една подлога се гради во близина на Fremont, 850 метри од кулата.Линијата ќе испрати велосипедисти 75 нозете во воздух под најголемите светски ЛЕД видео екран.Вториот слетување рампа ќе биде во предниот дел на Златната Капија. Zip линии ќе се фрли велосипедисти со брзина од 35 mph како што лежи рамно на подигнат во "суперхерој позиција" 112 метри над земјата.На $11 милиони атракција е на песната за да се отвори во крајот на јуни какви се шансите на слотови.
Flightlinez Bootleg Кањон во Болдер Град нуди неколку поштенски линија искуства.Минатата година, MGM Места Меѓународни најави привремено планови за поштенски линија поврзување Luxor и Excalibur преку серија на цик-цак линии.Контакт репортер Хауард Stutz на [email protected] или 702-477-3871. Следете @howardstutz на Твитер. какви се шансите за рулет маса.