империал палас Biloxi покер соба

Висконсин Гувернерот Скот Вокер го стави kibosh на предложениот казино план, велејќи дека изградбата на објектот би едноставно се премногу скапи за даночните обврзници да биде дозволено.Во соопштението, Вокер, рече дека државата би биле одговорни за до $100 милиони евра за Potawatomi племе, која е сопственик на казино во Милвоки.со, бидејќи на договори меѓу племе и на државата.Под компактен дека се уредуваат со договорот меѓу Висконсин и Potawatomi племе, државата е одговорен за наплата на племето за било приходите изгубени во други казина кои се отвораат во државата империал палас biloxi покер соба. "По сеопфатен преглед на потенцијалните економски влијание на предложената Kenosha казино проектот, ризик на државата даночните обврзници е премногу голема," Вокер се вели во соопштението империал палас biloxi покер турнир распоред.
"Поради compacts се побарува од страна на Гувернерот Дојл, тековната цена на даночните обврзници за одобрување на предложената казино проектот е до $100 милиони евра и долгорочните економски хит на буџетот на државата ќе биде потенцијална загуба на стотици милиони долари." Новиот казино, кои ќе имаат чини околу $800 милиони евра да се изгради, беше да се биде заедничко вложување меѓу Menominee Племе и Хард Рок, кој би бил одговорен за работењето на казино.Проектот беше одобрен во 2013 година од страна на Бирото за Индијански Работи, но тоа се уште е потребно согласност од гувернерот на Висконсин пред да може да оди напред.Додека Вокер изјави одбивањето беше начин да се заштитат жителите на државата од финансиска обврска, Menominee Племе видов други мотивацијата зад неговата одлука. "Едно племе, Шумата Каунти Potawatomi и еден цел на Гувернерот Вокер, претседателството, доведе до" не " за нашиот народ," племето се вели во соопштението.Многу политички набљудувачи веруваат дека Вокер може да се планираат да се кандидира на Републиканската номинација за претседател во 2016 година империал кинески ресторан star казино. На Menominee изјава посочи дека Вокер е беше донесена одлука да се смири конзервативци кои се противат на казино коцкање.Еден истакнат Ајова, конзервативни, Том коутс (coates), неодамна напиша писмо до Вокер барајќи од него да го одбиете казино.Тоа писмо, исто така, беше потпишан од 600 потенцијал кавказ гласачи од Ајова.Без разлика на мотивацијата зад Вокер одлука, многу жители во Kenosha беа разочарани во одлуката. "Имаше луѓе се подготвени да одат да работат овде долу, и тоа нема да се случи сега," Kenosha Градоначалникот Кит Bosman кажано WTMJ.Тоа е можно дека Kenosha е во загуба може да биде Beloit добивка.Поддржувачите на Хо-Дел Нација казино во градот се надевам дека одбивањето на Menominee казино може да значи дека нивниот проект сега ќе помине преку федералниот преглед побрзо.Градот и племето имаат прелиминарен договор во местото од 2012 година, но официјални лица велат дека тие рекоа дека Бирото за Индијански Работи беа одложување на одлуката во дел поради Kenosha предлог.На Хо-Дел беа јавно се противат на Kenosha проект.И покрај одбивањето, сепак, Menominee велат дека тие ќе војник на хард рок казино атлантик сити базен часа. "Ние мора да се сеќавам на сите Menominee Народ има надминат во повеќе од 10.000 години," племето се вели во соопштението хард рок казино атлантик сити слики. "Ние ќе продолжи да напредува како Нација и ќе продолжи да биде чесен партнери за Индијански Племиња во Висконсин и од целиот Народ.".