мачките слот машина голема победа

Централната Банка на Ирска е спротивставени Playtech план да се стекне со Ава Трговија, а во Даблин-базирани онлајн девизен курс и договори за разлика (CFD) облека мачките слот машина голема победа. Playtech објави во понеделникот дека планира да побара појаснување од Ирската централна банка по регулаторот покрена објекти да се справи во писмото испратено минатата недела мачките капи и лилјаци слот победи. "Заземање правни совети и со оглед на околностите, компанијата ќе се бара појаснување од CBI денес и да се вклучат со нив, со цел да дискутираат за одредени прашања покренати во писмото," Лондон-листата на компанијата се вели во регулаторните најава казино salis du salat 31. Playtech, основана од страна на Израелскиот бизнисмен Теди Sagi, традиционално се фокусирани на развивање на спортски обложувања и казино игри, софтвер.Сепак, оваа година се обидоа да се прошири во финансиски тргување со понуди $105 милиони за да се стекне Ава Трговија.Во прилог, онлајн коцкање технологија на услуги е бомбардирањето од £459.6 милиони евра за ширење на вложување компанија Plus500, и купи мнозинскиот дел во Sagi е TradeFX—платформа за CFD и бинарни опции тргување—за €208 милиони евра во април.Според Financial Times, централната банка одби да коментира зошто на тоа се противат на работа, но рече: "Стекнување на трансакции на централната банка-регулиран субјекти се оценуваат во согласност со [нејзините] објавени постапки и релевантните законски рокови." Playtech е акции лизна повеќе од 3,4 проценти, по објавувањето како инвеститори и аналитичари страв неочекувани пречка во Ирска ќе се хранат преку своите Plus500 стекнување, кој се уште се чека одобрение од Финансиски Однесување Орган.Излупете ги Ловат аналитичар Ник Batram изјави За Телеграф на Plus500 договор е повеќе значајни во компанијата планови, кои "ќе биде сериозен удар за да се Playtech е амбиции во финансии" ако тоа паѓа преку казино salle de jeux avignon. "Ние не знаеме дали FCA ќе биде под влијание или не од страна на CBI, но Plus500 договор е веќе преземање подолго за да се заврши отколку што првично се очекуваше," Лов рече, според вести штекер.Компанијата, сепак, и увери дека "продолжува да работи во насока на обезбедување на една извонредна регулаторно одобрување, кога веќе добиле одобрување од Кипар Хартии од вредност Комисија." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино salins les bains reouverture.