казино Salins Les Bains ресторан

Западна Вирџинија Гувернерот Џим Правда планира да се јавам на специјална седница за да ги видиш на државата неодамна помина спортски обложувања сметка.Се чини дека на спортски првенства биле виткање на гувернерот на уво.Правдата, рече во петокот тој поддржува tweaking новиот закон за вклучување на т.н казино salins les bains ресторан. "integrity такса" – намалување на сите wagers во иднина спортски обложувања пазарот кои ќе одат директно на лиги.Западна Вирџинија одобри законот за легализирање спортско обложување во почетокот на Март, но ја отфрли интегритет такса, и покрај лобирање од лиги.Многу законодавците низ земјата веруваат на надомест е малку повеќе од еден член на кралското семејство плаќање во себе – и оној што ќе strangle секторот, земајќи приходи од операторите и држави.Но лиги се затресоа на неуспехот на нивните напори и лобирање, стравувајќи дека Западна Вирџинија сметка ќе стане модел за другите држави да донесе, MLB Комесарот Роб Манфред зачекори во казино salle de jeu париз. "Се надеваме дека претставничкиот Дом и Сенатот ја преиспита законот, го одложи гласањето, земете можност да се стави заедно подобра законот и, ако тоа не успее, ние ќе продолжиме да ги охрабрам гувернерот на вето на нацрт-законот", изјави тој на новинарите на 9 Март зошто е покер нарекува заокружување. Тој додаде дека тој имаше зборува за Правда, кој сега има "добро разбирање на сериозни проблеми кои се поврзани со законот." Доста зошто Манфред се чувствува, тој има право да интервенира во демократските процеси во една држава нема MLB тим е погоди никого, но се чини дека имаат работено.Правда ниту потпишано ниту вето Западна Вирџинија е спортски обложувања фактура, значи тоа стана законот за 9 Март зошто е фото рулет не работи. Но, говорејќи на прес-конференцијата во петокот, тој потврди законот ќе бидат повторно разработени и дека на состанокот беше договорено за оваа недела, вклучувајќи лиги и засегнати страни зошто е pershing наречена блек џек. "Јас навистина верувам дека ние треба да се донесе [на лиги] под чадор за висината на надоместокот што тие сакаа, или ние преговараат", рече тој. "Тие сакаа проценти, ние преговараат за една четвртина од проценти и ако можеме да ги добиете за да се регистрирате на за тоа и сè што ќе и донесе нив под капата, мислам дека тоа е многу, многу минимални трошоци за казина, и јас мислам дека тоа ќе биде добра работа." На лиги' почетна побарувачка од еден процент на обложување се справи би се преведени на неповолен 20 до 25 отсто данок на спортски книги' бруто игри приходи.Но нацрт записи прават круга во Њујорк, Канзас и Конектикат што предложи .25 проценти такса предлагам лига може да се компромитиран зад сцената.Тврдат дека, сепак, дека Правдата е некако да се преговара на лиги "долу" на интегритетот на плаќање е сомнително, како Правни Спортски Извештај посочи оваа недела.Од Западна Вирџинија веќе донесе законот со нула интегритет такса, сите преговорите се сега јасно полагање на нагорна траекторија – без discernible корист на државата. победникот казино без депозит бонус.