одморалишта светот казино во Catskills Ny

Контроверзноста вклучување на локалните казина во Bangladeshi банка heist нели навлажнета Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) операции.Всушност, државниот регулатор рече дека тоа ги надмина својата целна приходи по речиси 10 пати во текот на првите три месеци од 2016 година одморалишта светот казино во catskills ny. Во својот најнов извештај за приходи и расходи, PAGCOR рече дека има запленети PHP1.04 милијарди долари (US$22.15 милиони евра) во текот на првиот квартал на годината—11 проценти зголемување од PHP937.62 милиони денари (US$19.97 милиони) тоа снимен за истиот период во 2015 година. Првиот квартал добивката за државата регулаторот, кој исто така двојки како оператор, се населиле 899 проценти над својот PHP104.11 милиони долари (US$2.22 милиони денари) целта за период. PAGCOR испратени вкупно PHP11.55 милијарди долари (US$246.05 милиони евра) во приходите, со скок од 13 проценти од PHP10.18 милијарди долари (US$216.87 милиони евра), собрани во 2015 година и неговата PHP10.22 (US$217.72 милиони денари) целта за првиот квартал од 2016 година одморалишта светот казино во квинс во њујорк. Според податоците на државниот регулатор, околу 96 отсто или PHP11.08 милијарди долари (Усд 236.04 милиони евра) на вкупните приходи дојдоа од неговите игри операции.Оваа година фигура беше 32 проценти зголемување од P8.38 милијарди долари (US$178.5 милиони евра) што е објавено во истиот период минатата година одморалишта светот казино во њу јорк.

PAGCOR е заплетка во Bangladeshi банка heist вклучуваат $81 милиони евра во средства од владата дека наводно завршија тече низ казината во Филипини. PAGCOR Претседателот Јуџин Manalastas кажано, пратениците минатиот месец дека регулаторот е подготвен да се врати споделување на казино тоа приходи заработени од игри активност, вклучувајќи украдени милиони.Нови казино се отвора во Кларк Freeport во Меѓувреме, Кларк Freeport Зона има нов казино во својата средина.На Midori Кларк Хотел, сопственост и управувани од страна ББ Меѓународни Одмор и туристички Развој Корп (BBI), отвори своите врати за јавноста минатата недела, Бизнис Огледало пријавени.Хотелот е казино на почетокот ќе работат 12 игри маси и 140 машини, вклучувајќи ги и Азија е првиот "behemoth слот машина" од игри решенија на услуги Aristocrat.На крајот, казино очи додавање на 20 повеќе гејмерски машини и 27 дополнителни табели. BBI претседателот д-Р Irineo Alvaro рече на Midori Казино исто така, ќе има целосна радио фреквенцијата на системот за идентификација, кои тој го нарекува "прв интелигентни табела игри." Midori Кларк е закажана за да имаат 111 соби, 400-капацитет ballroom и неколку nongaming објекти, вклучувајќи јадење места, спа, mah-јонг соби, спа и базен.На Freeport зона се очекува доаѓањето на повеќе казино места во областа, вклучувајќи Хилтон група Хилтон Кларк во SunValley Земја Клуб, како и на Австралија-листата Граница Капитал Група, која е на работ на финализирање на своите планови да го преземе целиот Хотел Stotsenberg и Казабланка Казино.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre одморалишта светот казино во јамајка квинс.