казино Vip домаќин интервју прашања

Пенсилванија казино приходите падна речиси еден отсто минатиот месец, во државата е 12 казина, и дека ќе се јават проблеми како игри експанзија продолжува низ Заедницата.Табела игри приходите падна 4.37% во септември до $72.3 милиони денари, додека бруто игри приходи (GGR) од слот машини зголемување на 0,4 проценти на $169.2 милиони евра.Во комбинација, казина освои $268.5 милиони евра, губење на 0.92% во споредба со истиот месец во 2017. Parx Казино надвор од Филаделфија беше уште еднаш големиот победник, со местото за известување GGR на $49.18 милиони денари, што е за 3,7 проценти од година-over-година добивка.Песоци Витлеем беше втор со $42.6 милиони евра, но што претставува повеќе од 10 проценти пад од 2017 казино vip домаќин интервју прашања.
Казино кредитираат сиромашните маса игри, кои plummeted 19 проценти, за загуба.На Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) извештаи во кои се казино приходи во суштина беше рамен (+0.4 отсто) во текот на последните фискалната година што завршува на 30 јуни 2018. Стагнира казино приходи за Пенсилванија е 12 земјиште-базирани места не е точно охрабрувачки вести како државата гејминг индустријата readies за дополнителни конкуренција.Заеднички потфат од Cordish Компании и Greenwood Трки се развива од $600 милиони казино во Филаделфија е стадион во канзас.Објектот се очекува да се отвори во 2020 година со 2,000 слот машини, 125 табела игри, и 240-соба хотел.Пет сателитски казина се, исто така, доаѓа до Заедницата.Овластени во рамките на државата е проширена игри акт донесен минатата есен и потпишан во законот од страна на Гувернерот Том Волф (D), т.н doubledown казино промо кодови бонус колектор. "мини-казина" ќе му биде дозволено да куќа до 750 слот машини и 30 табела игри.На коцкање пакет дополнително овластени слот машини внатре одредени камион запира, создавањето на аеродромот игри ложата, секојдневно фантазија спорт, онлајн коцкање и обложување спортски.Настрана од секојдневниот фантазија, никој од оние прошири пазари се уште оперативна.Сепак, PGCB одобрени неколку интерактивни игри лиценци во август, издадени првите две спортски обложувања лиценци претходно овој месец.Агенцијата е разгледување на неколку други апликации од државно земјиште-базирани оператори за двата спорта wagering и онлајн казина.Спортско обложување лиценци чини $10 милиони денари, а бруто-добивката да се оданочува ефективна стапка од 36 проценти.Осум државно земјиште-базирани казина се применува за да се плати $10 милиони долари за надоместок да работи онлајн слотови и маса игри, вклучувајќи покер.Може да го одбележаа првиот полн месец каде секојдневно фантазија спортски натпревари беа отворени за Пенсилванија на жителите doubledown казино промо кодови слободен чипови. FanDuel и DraftKings соодветно освои $673,013 и $632,008, или 98 проценти од пазарот.Како што е случај со спортско обложување, фудбал привлекува најмногу DFS акција во НАС, и септември се покажа дека факт.На PGCB вели DraftKings направени $1.174 милиони последниот месец од влегувањето надоместоци, додека FanDuel чуваат речиси $950,000 doubledown казино промо кодови форум. Девет дневна фантазија услуги плаќа државата на $50,000 за лиценцирање надоместок да се нудат како contests најдобри шанси за победа рулет. Net приходите се оданочува од 15 проценти.По DraftKings и FanDuel, следниот најблиску DFS оператор во септември беше ПРЕДЛОГ, но платформа пријавени прилагоди на приходите од само $19,659 најдобри шанси за победа на слот машини.

Две други мрежи, Бум Фантазија и Фантазија Нацрт, едвај помина $1,000 марко, додека останатите четири licensees направени помалку од $300. најдобри шанси за победа на слотови.