Maritim џоли Ville Resort & Casino Ssh

Пушењето област е одлично место за да најдете интервју или две.Дури и луѓе кои ги мразат мирис на чад се чини дека да се собираат таму.Јас сум во потрага за Даниел Cates.На Jungleman вети ми интервју, но јас не може да изгледа да се најде неговата лоза.Јас место Шон Conning, кој беше седна на Jungleman е на маса, и јас побара од него, ако тој виде во која насока тој имаше нишаше maritim џоли ville resort & casino ssh. "Имав него.Тој е надвор." Рече Conning maritim џоли ville resort & casino tripadvisor. "Голема Шон...сте само разнесени моето интервју." "И ако сакате да го интервјуто на стариот codger секогаш можете да интервју мене." Тој само за да се добие микрофон shoved во неговото лице кога Лука Шварц оди во пакет. "Жал ми е да го прекинете, но дали сте се работи за PokerNews?" прашува тој maritim џоли ville одморалиште и казино шарм ел шеик. "Не и денес." Јас одговор planche avec рулет се прелива plante.

"Моите пријатели се потење мене, мојата девојка е потење ми, татко ми е потење...но, како што може да се пот мене ако јас не сум во чип точки?" Прашува Шварц.Шварц отсекогаш ме натера да се смееш и оттогаш јас прв пат го видов игра за време на мојата прва-телевизија известување свирка на EPT Виена.Тој беше охрабрувачки секој на својата маса да се игра нивната последна страна од ден на слепите.Ова беше €5k турнир што се зборува; но Шварц има опера, assurable шарм за него и сите се согласија сепак.Но најголемиот смеа дојде кога тој беше bagging нагоре.Тој некако успеа да се добие 1k чип заглавени во пивско шише и подот не бев сигурен како да го добиете тоа planche avec рулет leroy мерлин. "Тие никогаш не, некогаш се ажурира мојот чип брои.Се обложувам тоа е затоа што јас сум бил." Рече половина лути-половина се шегуваше Шварц.Шварц е не е, но татковство може да се претвори него малку тивок.Ако тој сака да го добие PokerNews да се забележи него, можеби и тој има да се врати на старите добри денови.Деновите кога луѓето како Фил Hellmuth користи за да се застане и да каже 'Wow!' Како Шварц трки за off за да го најде, го фати и убие PokerNews блогер јас ќе се судрат со Рос Boatman.Јас сум секогаш малку awestruck кога ќе се сретнат Рос.Кога јас бев дете, тој беше една од ѕвездите од моите омилени прикажи Лондон е Горење; дека и на фактот дека мајка ми се користи за да фенси на арсен надвор од него.Овој пат на ТВ камери одбрале да ги насочат своите светлина во различни Boatman; Рос брат, најдобар пријател и WSOP хривнија носителот Barny planche на рулет yoyo quel возраст. "Тоа беше емотивната време и за нас.Презентирање на него со нараквица беше неверојатен и очигледно победа тоа беше фантастично.Имаше околу 50-луѓе на железница.Тоа беше како да гледа фудбалски натпревар.Навистина неверојатно." Рече Boatman.Рос имаше свој фер споделување на WSOP конечните табели себе.Но кој се грижи!Ова е Кевин Medhurst.На пожарникар кој се користи да се повлече неговиот hosepipe излезе со нето резултат на многу влажни жените planche рулет тенџере fleur de. "Тоа беше фантастичен време за мене.Тој бегаше од моите рани дваесетти години, додека јас бев за триесет.Тоа беше голем пат, јас бев во една од најголемите емисии на ТВ во тоа време, 20 милиони гледачи неделно, девојки фрлање себеси во мене и пари фрлаат во, тоа беше фантастична време." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.