Xcite центар на Parx казино адреса

На Vernon Падови коњ тркачката патека и казино ќе останат отворени, откако пратениците во Албани одобрени данок пауза за бори објект.Сопственикот Џеф Gural неодамна се закани дека ќе го затвори racino, велејќи одржување на настанот беше отворен него чини колку што е $170,000 секој месец.Тој наведе проширување на племенски и комерцијални казина во северот на државата Њујорк регионот, како примарна причина за неговата борби.Кон крајот на минатата недела, на државата, одобрени од законодавната власт за намалување на надоместоците поставени на видео лотарија терминали на Vernon Падови.Одлуката ќе му овозможи на Gural да се задржи 75 проценти од приходите собрани од казино е 767 гејмерски машини.Кој ќе го спаси околу $2 милиони во 2017 xcite центар на parx казино адреса. Во последен момент данок пауза се одржа за време на специјална седница нарекува од страна на Гувернерот Ендрју Cuomo (D).Од редовите на демократите е повеќе од задоволен со плодовите на законодавното тело е трудот, велејќи, "вонредна седница ја заклучи и мислам дека тоа е фер да се каже вонредна седница беше исклучително продуктивна." Пред да се справи, Gural рече Vernon Падови казино ќе се затвори на 10 септември, а дербито ќе заврши во ноември xbet казино без депозит бонус кодови. Cuomo доведе борбата да се достави Gural многу-потребни даночни пауза во обид да се спаси 300 работни места на имот xcite центар - parx казино и трки bensalem pa. Vernon Падови биле плаќаат речиси 60 проценти од своите игри приходи во Албани.Но, три полноправна комерцијални казина, кои неодамна отвори во северот на државата Њујорк, заедно со племенски казина, плаќаат само 25 проценти.Дозволувајќи им на Gural е racino да се оданочува иста стапка беше виден како само фер од страна на гувернерот xcite центар на parx казино bensalem pa.

"Vernon Падови беше опасна за да го затворите.Тоа ќе биде 300 работни места во дел од државата каде што ние не можат да си дозволат да губат 300 работни места," Cuomo објасни. Gural тврди дека тој премногу бев само потрага за најдобрите интереси на својата работна сила, и дека дури и со даночно намалување, тој ќе биде само надевајќи се да се скрши, дури и оперативни Vernon Падови во 2017 се создаде термин слотови во google календар.

"Јас сум воодушевен затоа што тоа е таква борба, и јас сум главно се воодушевени за моите вработени и оние на Vernon.Тоа би можело да се избриша од градот," бизнисмен рече.Џеф Gural беше навидум се должи на законодавно победа.Минатата година, Њујорк недвижности инвеститорот кампања за да го завршите Атлантик Сити е монопол на казина во Њу Џерси и се овозможи две мега места за да ја отворите и со коцкање во северните окрузи.Неговиот мотив е да се обиде и исполнување на неговата Meadowlands тркачката патека, која беше виден како frontrunner за хостинг една од двете предложени казино установи треба да гласачи имаат одобрен со референдумот во ноември.Тие не, сепак, и Gural е песна во Северна Џерси останува parimutuel-само објект. Gural вели коњ тркачки е на умирање индустрија, кои треба да се привлечат нови играчи на траките.Најлесен начин за да се постигне тоа е преку инкорпорирање на слотови и маса игри во grandstands.Иако референдумот да се донесе коцкање северно од Атлантик Сити да Округот Берген не успеа во 2016 година, Gural вели тој ќе продолжи неговата борба да се донесе, казино на Meadowlands во 2018, следниот пат ова прашање може повторно да се стави пред избирачите. се создаде zynga покер сметка.