се создаде термин отвори во Outlook

Макао е маса на пазарот коцкари помогна да се вози на приходите и профитот повисоки за казино оператор Melco Круна Забава (MCE) во текот на првите три месеци на 2014 година се создаде термин отвори во outlook. Заедничкиот потфат на Хонг Конг е Melco Меѓународен Развој и Ауси казино оператор Круна Места пријавени приходи до 19% до $1.35 б, од кои сите, но $80m дојде преку игри приходи.Прилагодени приходи се зголеми од 31% до $387.5 м и нето-приходи хит $239.5 m, над четири пати $53.8 м снимен во истиот период минатата година, благодарение делумно на Q1 2013 била мери надолу од рефинансирање на долгот трошоци.Бизнис е во подем во MCE предводник на Градот од Соништата на имотот во Макао, со приходи до 28% до $1.074 б и заработувачка до 38% до $341.4 м најблиската казино на панама сити флорида. MCE кредитираат среќа до 44% пораст во масовен пазар табела игра приходи и пет точки за добивка во маса победи го оценувате да 37.5%.ВИП возен чип волумен беше само 3% но win го оценувате стекнато 0.3 поени до 3% и слот се справи со шут до 45% до $1.49 б.Масовниот пазар приходи не е доволно за да се спасат приходи во Altira Макао, кој падна 13% на $229.8 м.Маса маса капка зголеми на 24%, но победи падна 1.7 поени до 13.3%, додека ВИП промет падна за 14% до $10.1 б.На Мока Клубови слот сали пријавени приходи до 16%, и покрај нето загуба од две продавници од минатата година.Импресивно, и покрај просечниот број на машини во употреба паѓа 30% до 1,400, победи на машина дневно се зголеми на 48%, толку помалку е повеќе, ние се погоди најблиската казино во париз тексас.

MCE извршен ДИРЕКТОР Лоренс Хо рече мас пазар добивки заверени на компанијата "on-going маса и соба оптимизација стратегија, која резултираше со промена на повеќе средства за масовна сегмент од пазарот." Студиото Град проектот останува на песната за да се отвори во Макао во 2015 година, првиот од новиот мега установи треба да се отвори на Cotai во наредните години, додека Градот на Соништата Манила е поставено да се отвори во Филипини Забава Градот развој подоцна оваа година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најблиската казино да plano тексас.