Planche рулет се прелива машина Laver

Масачусетс' новиот одговорен коцкање програма се појавува да биде барем делумно остварување на своите цели, според првичните резултати.Оваа недела, Масачусетс Игри Комисија (MGC) примена на првичниот извештај на својата PlayMyWay (PMW) одговорен коцкање програма на државата е само во моментов оперативни игри место, Penn National Игри е слотови-само Plainridge Парк Казино (ППЦ).На PMW се игра систем за управување со сигнали на корисниците преку текстуална порака кога тие достигнуваат 50% и 75% од своите претходно испланирани коцкање буџетот – се што дневна, неделно или месечно – со други пораки издадени кога тие ја погоди 100% и за секој 25% во текот на овој буџет.Во вторникот, на Кембриџ Здравје Алијансата, Поделба на Зависности откри дека 8,856 ППЦ патрони – за 8.8% од Marquee Награди cardholders – се пријавиле да бидат PMW гвинеја свињи.Просечната возраст на PMW корисниците беше 54 години, "значително помлади од не-корисниците." Во целина, PMW корисници беа прилично добри во се држат до своите коцкање буџетот, со околу 37% од корисниците пречекорување на претходно планираните расходи барем еднаш во текот на период на студирање.Студијата истакна дека PMW корисници кои добиле предупредување забелешки беа повеќе шанси да он се запишат од програмата.Речиси 15% од сите корисници на он-кои се запишани најмалку еднаш, со 5% од нив го прават, па по само пет минути, со целосна една третина од он-enrollees тоа по еден ден.Примање предупредување известувања беше, исто така, поврзани со корисниците за поставување на повисоки буџетски ограничувања.Сепак, додека PMW корисници вложени повеќе пари во слот машините и електронските маса игри, тие исто така се со тенденција да облог помалку и ќе ја изгуби помалку пари по ден, од не-корисниците.Средната PMW корисникот wagered околу $348 и изгубени $47.50 дневно, додека не-корисниците wagered $485 и изгубени $63 дневно.Релативно краток период на студија направена истражувачи спремна да кредит PMW за намалување на коцкар е коцкање загуби, но MGC одговорен игри директор Марк Vander Линден рече регулаторот беше "охрабруваат" од добиените резултати, што ќе им овозможи на MGC да се "направи податоци-управувано одлуки за тоа како да се подобри неговата долгорочна ефективност и употребливост." MGM СПРИНГФИЛД, ВЕЛИ 'ДОБИЕ РАБОТА' Во врска со вести, MGM Места е ramping до вработување за својот нов $960m MGM Спрингфилд казино, која е закажана за да се отвори своите врати во септември 2018 planche рулет се прелива машина laver. Во меѓувреме, MGM отворија центарот за кариера во Спрингфилд да помогне да се пополни проценува 3k позиции на нов имот ќе го бараат.Под MGM е договор со државата, 35% од Спрингфилд имотот на вработените мора да биде град на жителите, додека 90% од сите вработени мора да се повик регионот дома planche рулет се прелива passer sous voiture.
MGC претседател Стивен Крозби, истакна дека Пен Националните е ППЦ место "најмен речиси половина на нивната работна сила од редот на невработени лица и underemployed и ние се надеваме MGM ќе цел што публиката." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre planche де сурфање на рулет.