смарагд кралицата казино сурфање и трева

[Image Кредитна: CardPlayer]Алекс Komaromi победи Настан #5: €2,200 8-Игра Мешани Настан по соборувањето брутална конечната табела на Светската Серија на Покер Европа во Берлин.Северна Американците покажа својата класа во Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) мешани игра жанр, но Јужна Америка заврши на врвот.Алекс Komaromi стане првиот играч од Уругвај да победи на WSOP хривнија по тепање на полето на 113 лица во 8-Игра Мешани Настан.Поранешниот латинска Америка Покер Турнеја (LAPT) Главниот Настан шампион outstripped импресивен конечна табела содржи три поранешниот WSOP хривнија на сопствениците.Кога станува збор за мешани игри, таму не се многу играчи во светот кои може да се повлече од волна над очите на Скот Clements и Шон Deeb.Поранешниот WSOP Главниот Настан шампион, Џонатан Duhamel, исто така, се покажа својот темперамент во овој формат во текот на изминатите неколку години. Clements беше злоупотребат во WSOP настан за импресивен 44 време.Тоа беше неговата 14 конечна табела, и тој е сопственик на две нараквици, го освои во 2006 & 2007 година смарагд кралицата казино сурфање и трева. Американските е исто така еден Свет Покер Турнеја (WPT) Шампионите Клуб член по освојувањето на Северна Америка Покер Првенство назад во 2006 година. Многумина не може да се меша со Clements и да избега unbruised, но Шон Deeb е еден од нив.Мешана игра специјалист освои својот прв златен нараквица во текот на летото и се приклучува на Калвин Андерсон како најуспешните PokerStars СОРАБОТКА шампион на сите времиња, со осум нараквици, претходно оваа година. Duhamel не е опуштеност во овој формат, и тој пристигна во Берлин на високо.Канадскиот, секако, може да го изберат за нив.Тој освои блиску до $9m кога тој заробен неговиот прв белегзија, и блиску до $4m кога тој го освои својот втор во текот на летото.Тој дојде во Берлин на задната страна на импресивен страна настан победа во последните WPT Borgata Покер Отвори.Ное Bronstein не поседувате бразлетна, но тој се уште може да се одржи свој во овој возвишен компанија смарагд кралицата казино недела бранч. Bronstein е да се има прекрасен време во Берлин.Само на тој настан не заврши ITM беше Настан #1.

Тој беше кој во својот петти WSOP конечната табела.Конечната табела ќе играат надвор во текот на две дена.Јенс Lakemeier (6), Шон Deeb (5) и Џонатан Duhamel (4) не го направи тоа во трет и последен ден.Тука беа чип точки на крај на Ден 2: Седиште 1: Алекс Komaromi (Уругвај) – 549,000 Седиштето 2: Ное Bronstein (САД) – 194,500 Седиште 6: Скот Clements (САД) – 387,000 првиот од трите хит на железнички беше Bronstein.Играта беше No-Limit Hold ' em. Bronstein отвори акција на 15,000 од копчето, и Komaromi бранеше big blind смарагд кралицата казино такома старосната граница. The flop беше [Тц] [3d] [2h], Komaromi селектирани, Bronstein залог 18,000 и Komaromi се нарекува.Крајот е [8h], и Komaromi зеде обложување води за 30.000 денари, Bronstein се пресели ги сите во-за 110,000 и Komaromi се нарекува смарагд кралицата казино слот коментарите. Bronstein покажа [Кк] [Та] за топ пар, и тој беше цртање мртва по Uruguayan покажа deuces за поставување.Кои раце Komaromi на 810k v 320k чип води против Clements и дека јазот никогаш не се намали.Последната страна доаѓа во Тенџере да се Ограничи Omaha (PLO).Пар доби во [9s] [7c] [3c], со Clements држи [Кк] [Jc] [7d] [4d], и Komaromi држи [Ас] [Qs] [9c] [5s].Тоа беше еден пар на nines наспроти еден пар на седум, и со тоа остана на тој начин што две тули хит кривина и реката.Конечна Табела Резултати 1.Алекс Komaromi – €65,740 2.Скот Clements – €40,645 3.Ное Bronstein – €29,200 4.Џонатан Duhamel – €21,065 5.Шон Deeb – €15,235 6.Јенс Lakemeier – €11,025 Други notables за да снимите некоја ITM пари беа Игор Yaroshevsky (8), Mohsin Charania (10) и Bryn Kenney (12).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.