е Isleta казино отворена во ново мексико

Добрата вест е дека Меѓународните Забава Корп, хотел оператор наведени на Хонг Конг Берза, го видов својот приход се зголеми за 1.9% да стигнат до $37.7 милиони евра во фискалната година што завршува на 31 Март 2018 е isleta казино отворена во ново мексико.

Лошата вест е дека, исто така, објави нето загуба од $8.6 милиони евра во текот на истиот период.Загубата следи претходната фискална година загуба од $5.3 милиони евра.Според изјавата од страна на Меѓународните Забава, компанијата видов зголемување на приходите од $23.9 милиони денари кои произлегуваат од овој договор потпишан со Филипините Забава и Игри Корп (PAGCOR).Ова претставува 2.3% зголемување година по година и "беше главно се должи на зголемувањето на нето игри приходи од локални игри област управувана од страна на [PAGCOR]." PAGCOR, преку лизинг, работи казино во еден хотел во сопственост од страна на Меѓународните Забава во Манила.Компанијата изјави на договорот, "месечната приходот е врз основа на договорен процент на нето игри приходите генерирани од локалните игри област управувана од страна на [PAGCOR] како наемател на групата просториите или фиксна изнајмување износ, кој и да е повисок." Меѓународни Забава е поставен да ги преземе професионален фудбалски клуб надвор од Англија.Компанијата најави се справи порано во годината што ќе го видите тоа да го преземе сопственост на Виган Атлетик AFC, тим кој неодамна беше промовиран на англискиот Фудбалски Лига Првенство.Оваа минатото Може, компанијата најави се справи со Ѕвездите Група што ќе видите еден од нејзините подружници понуди земјиште базирани на телевизија покер турнири и соби брендирани со PokerStars името "во некои Азиски земји." На потези се следат промените во сопственост кои се случиле кон крајот на минатата година.Меѓународни Забава беше започнат од страна на поранешниот партнер на Макао казино име магнат Стенли Хо Обесени Сонцето, крајот Ченг Ју Tung, но беше продаден за да Заличи Пат Ltd.Заличи Пат е претседател, Стенли Choi, бизнисмен и професионален покер играч кој има racked до над $7.4 милиони евра во живо покер акција според Hendon Моб е isleta казино отворен за божиќ. Choi нели cashed во било висок профил игри од октомври минатата година.Сепак, тој има неколку значајни завршува на неговиот кредит.Тој собрал $6.4 милиони кога тој заврши прв во Макао Висока Удели Предизвик во 2012 година и $401,482 за второ место заврши во APPT Азија Првенство на Покер три години подоцна.Минатата година, тој собрал над $350,000 во само три настани—PokerStars High Roller tourneys во Макао и во Барселона, а еден настан во Тритон Супер High Roller Серија во Макао.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е isleta казино отворен денес.