пица места во близина Parx казино

Масачусетс Куќа Претставници имаат гласаа 156-3 во корист на сметка H3977 што ќе видите двата мобилни и мало спортски обложувања легализирани во државата.Законот сега ќе одат пред Сенатот каде што може да се соочи со некои дополнителни измени кои се однесуваат на обложување на колеџ спортови.Ако донесен, законот ќе ја легализира обложување на сите професионални спортови, esports, и спорт колеџ.Сепак, на предлог влогови на индивидуални спортисти не ќе им биде дозволено на колеџ спортови.Законодавството исто така, ќе видите како на мало и мобилни спортски обложувања лиценци издадени квалификувани оператори со 15% данок на мобилен операции и 12.5% данок на промет на мало спортски обложувања.Пониските даночни за продажба на мало обложување беше одлучено за да се одрази растечкиот трошоците за одржување и водење на казина во државата.Треба да законодавството биде потпишан во законот од страна на Државата Гувернерот Чарли Бејкер, Масачусетс ќе им се придружат на своите соседи Род Ајленд, Конектикат, Њу Хемпшир и Њу Јорк во добредојде на спортски обложувања оператори во државата.Еден од уникатните аспекти на H3977 е дека тоа им овозможува на untethered мобилни спортски обложувања лиценци.Ова значи дека мобилни спортски обложувања оператори може да аплицира за лиценца без потреба да се здружат со казино оператор или мало sportsbook.Апликацијата надомест за лиценци е поставен на $100,000 додека вистинските радиодифузната такса себе е поставен на $5M за пет години.Сите лиценци ќе се обновува за уште пет години во иста стапка.Постојните казино оператори ќе им биде дозволено да ги отворите мало sportsbooks и до три мобилни спортски обложувања платформи.Во моментов, нема ограничување на тоа колку мобилен-само оператори можат да добијат лиценца иако ова може да се промени доколку законодавството е дополнително изменет од страна на Сенатот.Говорејќи по Куќа глас, Rep пица места во близина parx казино.

Jerald Parisella, кои столици Комитетот за Економски Развој, рече: "Ние се процени ако сите оние лиценци одат надвор, заедницата може да добиете $70 милиони да $80 милиони евра само во лиценцирање такси.Јас верувам дека конзервативна проценка е дека ние ќе се подигне на околу $60 милиони евра на годишно ниво од даноци на спортски обложувања.И како што добива најзаслужен, ние веруваме дека тие бројки може да се зголеми." Parisella исто така додаде: "Некои може да се каже дека ова е доведување спортски обложувања да Масачусетс.Факт е дека нашите Масачусетс жителите се веќе обложување на спортски.Тие се или земајќи дека кратко возење до Њу Хемпшир или да Род Ајленд, каде што е легално, или тие исто така се случува на нивните телефони и користење на оф-шор апликации, оние sportsbooks, да се обложи или тие исто така се случува да bookie.Но, што тоа не го стори е тоа што ја носи излезе од сенките и во светлината, а го прави тоа за правни во Масачусетс." Еден лепење точка во законодавството е обложување на колеџ спортови.Тоа е нешто на коските на раздорот во последниве години и уште може да го попречат законодавството ако сенатори глас против тоа.Сепак, Куќа Говорникот Рон Mariano има повика сенаторите да се разгледа на трошоците за отстранување од законот.Тој проценува дека ако колеџ обложување не е дозволено, државата може да го изгуби колку што е $25M да $35M секоја година.Оливија работел како уредник и писател за големи брендови низ повеќе ниши.Таа сега се фокусира на iGaming и обложување спортски индустрии.Коцкање Вести-Сајт со ХУМОР пица места во близина холивуд казино.