за да слот Sth Into Sth

Операторот 888 Стопанства најави Itai Frieberger стои надолу како извршен ДИРЕКТОР и е заменет од страна на Itai Pazner, претходно на групата COO.По повеќе од 14 години со операторот, Frieberger заминува извршен ДИРЕКТОР улога; тој, сепак ќе останат со компанијата како директор за период до 12 месеци.Во минатата година, 888 е цената на акциите се соочува со постојан пад.На 21 Мај, споделување вредност беше £3.24 ($4.22), својата највисока точка во последните 12 месеци, и падна на г 2.24 од 26 септември.По еден брз падне на г 1.90 на 27 септември, цената флуктуира околу £1.70 марка на крајот на 2018 и затворени вчера на г 1.68 за да слот sth into sth.

Frieberger рече: "да Се биде ДИРЕКТОР на 888 и работа со нашиот тим од високо квалификувани и обврски колеги е огромна чест."Ова не беше лесна одлука да се направи, но јас чувствувам дека - по осум возбудлив и наградува години како постар извршен во динамична глобална бизнис - ова е вистинскиот пат за мене да се чекор назад од ден-за-ден работи на 888." Во средината на декември, пред затворање тргување ажурирање од 888 рече организаторот беше сигурен на исполнување на своите прилагоди EBITDA цел за 2018, но не се даваат конкретни бројки.Во половина година извештај објавен во септември, 888 беше само можност да се пријавите 1% зголемување во група приходи до $270.1 m и 2% зголемување во B2C приходи до $246.7 м.Брајан Mattingley, Не-Извршен Претседател на 888, рече: "Itai Frieberger е инструментална во возење на трансформација на 888 во една од светските водечки онлајн игри компании."Одборот ги разбира и прифаќа Frieberger одлука да се чекор назад од ден-за-ден работи на глобален бизнис и, со цел да се обезбеди лесна транзиција, ние сме среќни што тој ќе остане на одборот во текот на наредните месеци."Во Itai Pazner, имаме идеален наследник како извршен ДИРЕКТОР toalha де меса де покер. Itai е искусен и динамичен оператор кој има развиено уникатен разбирање на 888 во текот на изминатите 17 години во рамките на компанијата."Pazner рече: "јас сум чест да стане нов извршен ДИРЕКТОР на 888 toalha де меса покер redonda. 888 има брилијантен тим и култура во бизнисот, која е предводена од страна на талентирани и многу искусни оперативен менаџмент тим." леле mistweaver монахот најдобри во слотот.