слободни слотови 888 не преземете

Во Пенсилванија, во план да се изгради нов казино и темперамент трки објект во Адамс Каунти во близина на историскиот град на Gettysburg е ефикасно мртви по локален бизнисмен зад проектот наводно откри дека тој нема да се аплицира за лиценца игри на среќа.Според извештајот од Пен Live news услуга, Дејвид LeVan прв го објави својата намера да се изгради Мејсон-Dixon Падови објект во јануари пред откривањето детални планови три месеци подоцна наречен за ново место за дополнително функција на 200-соба хотел, конференциски центар и ресторани.Но, LeVan наводно, изјави во средата дека неизвесноста следниве текот минатиот месец од страна на Пенсилванија Државниот Сенат на предлог коцкање проширување законодавство ја направија да биде невозможно за него да се постапи.Оваа легислатива, која е сега се смета од страна на Пенсилванија претставничкиот Дом, може да се види казино-стил коцкање донесе на источниот државата аеродроми и барови, истовремено овозможувајќи алкохол трговија на мало за да биде домаќин на вкупно 40,000 слот-како видео игри терминали слободни слотови 888 не преземете. "Јас и понатаму да веруваат дека игри проект ќе биде огромна за локалните Адамс Каунти економија, создаде илјадници работни места и да се обезбеди очајно потребни средства за безброј општините и заедница проекти," LeVan кажано вести услуга слободни слотови 777 без депозит. "Сепак, јас сум одлучи против поднесување на апликацијата.За жал, неизвесноста околу игри проширување на законодавството во Harrisburg го прави невозможно за мене да се посветат на овој проект во ова време." Во јануари, LeVan објасни дека Мејсон-Dixon Падови место ќе се наоѓа на 500 хектари земјиште за 3.2 милји од Gettysburg Националната Воена Парк и во непосредна близина на Пенсилванија границата со Мериленд.Тој исто така изјави дека проектот, кој требаше да биде околу 2,5 километри југозападно од Eisenhower Хотелски и Конференциски Центар, ќе ја промовира историјата на Граѓанската Војна бојното поле сајт, донесе работни места во областа, и да се привлечат повеќе посетители.Ова беше трет пат LeVan имаше fronted кампања да се донесе, казино на областа во близина на познатиот демаркацијата линија на 1767, по неуспешни обиди, во 2006 и 2011 година, со лидерот на да Нема Казино Gettysburg заедницата група, наводно, проповедајќи дека таа и понатаму останува посветена на запирање на било кој сличен иднина предлози.Сузан Paddock изјави дека Gettysburg-базирани бизнисмен ќе се сретне со "еден огромен ѕид на опозицијата" ако тој требаше да предложи да се спореди проекти во иднина и изјави дека Мејсон-Dixon Падови биле откажани поради LeVan "знаев дека не требаше да се одржи референдум во ноември, и тој ќе изгуби, бидејќи има толку многу опозицијата." големиот паладиум палата resort spa и казино коментарите.