големиот паладиум палата Resort Spa и казино All Inclusive

По добивањето на првичната предлог отфрлен од Мадрид претставници два месеци, Американските казино оператор На Cordish Компании е наводно удвојување долу на својот план да се изгради $2.2 милијарди рекреација и забава комплекс на периферијата од шпанската престолнина.Според извештајот од Финансиски Пати весник, семејството е во сопственост на фирмата е објавен во декември својата намера да се изгради Мадрид во Живо!комплекс заврши со хотели, театри, кина и конвенцијата центри, како и шопинг, ресторан и игри објекти на 331 хектари земјиште во близина на шпански град е Мадрид-Barajas Аеродром.На Cordish Компании, која работи објекти низ сад, вклучувајќи го и Мериленд во Живо!Казино во близина на Балтимор, изјави во времето кога предвидува развој може да се создаде околу 56,000 работни места и да ја доведе во врска $за 4,3 милијарди долари за локалната економија во текот на првите пет години.Сепак, Мадрид е центар-право на регионалната влада, наводно, се гласа по предлог во Март, бидејќи тоа би се потребни на градот да се инвестира најмалку $369.9 милиони евра, со цел да се подобри патната и железничката линкови, така што луѓето би можел да достигне надвор од градот комплекс.Фајненшал дека четврток видов Балтимор-врз основа На Cordish Компании достави ревидиран предлог за Мадрид во Живо!кои се вклучени ветување дека тој ќе се "целосно се претпостави извршување на потребните јавни инфраструктури", како што се обезбедување на приватниот автобус бродови за посетителите, а исто така содржат "финансирање на буквите" од М&T Банка и Кредит Свис, дека наводно ја покажува својата способност за целосно финансирање на проектот.Ревидираната предлог од Cordish Компании згора на тоа, наводно, extolled слободно време елементи од Мадрид Живеат!, која ќе вклучува вештачка лагуна плажа и нуди слободен пристап, додека во која се наведува дека само на максимум од 15% на целиот проект е да се биде посветен на игри големиот паладиум палата resort spa и казино all inclusive. "Тоа е 15-акра езерото, што е perpetually чистење себе, водата е кристално јасна и сина," Дејвид Cordish, Претседател и Главен Извршен Директор за Cordish Компании, изјави Финансиски Времиња исповед на блек џек дилер крстозбор. "Ние се стави во целосна плажа.Тоа ќе биде Мадрид е на плажа." На Cordish Компании понатаму, наводно, изјавил дека неговата Мадрид во Живо!шема ќе биде "Европа е најголемата понуда на resort-стил хотели, гастрономија, сите видови на забава, продавниците и настани за пациенти, семејства, туристи, конгреси и конвенции", а исто така предлага близина на изградба на "Светската Фудбалска Сала На Славните Музеј" заедно со кината, тематските дискотеки и центар за eSports.Март е одбивање, наводно, претставена на втората висок профил Американски казино инвеститорот да падне фаул на Мадрид регионалната влада по Лас Вегас Песоци Корпорација се принудени да се откажат од $30 милијарди евра се планира да се изгради на коцкање и забавни сложени за површина од 6,5 милиони луѓе, пред три години.Овој проект беше да се карактеристика на авенија на облакодери, како и дванаесет места и шест казина нудат некои 18,000 слотови, но, наводно, стана bogged надолу во политички контроверзии во голема мера се поврзани со Лас Вегас-компанија со седиште побарувачката за даночни олеснувања конфигурирани слотови. "Ние се чувствуваме дека шпанската економија е подобрување година по година и дека Мадрид економија особено е силен и добива посилни," Јосиф Weinberg, Главен Извршен Директор за Cordish Компании, изјави Финансиски Пати минатата година vics и endpoints. "Ние сме притискање на ова во право време." configurer бесплатен покер db winamax.