како не куќата победи на покер

Мориц Kranich зеде надолу Светот Покер Турнеја е Bellagio Чаша VI наслов и зголеми неговиот приход од вкусна $875,000 по вкус победа на првиот НИ запре на 2010-2011 WPT сезона.Џастин Смит помогна самиот да $594,755 за доаѓање втор, додека Фил Ivey, кои разби надвор од Светската Серија Главниот Настан минатата недела, направен за изгубеното време од доаѓањето во третиот она што беше рекорд поставување на деветтата Светска Покер Турнеја конечната табела.Јасно, покер навистина е само игра на среќа.Ако чувствува жал за играч на голф Ли Westwood за доаѓање во првите три за четвртиот поголеми во ред без толку многу шмркаат во насловот, резервни мисла за punter кои се поставени Луис Oosthuizen на Betfair пред Британската се Отвори.Јужна Африка беше распоредуваат во 990/1 на обложување на размена пред човек што тие го нарекуваат Шрек stormed на седум-shot победи.Тоа е она што ти се јавам Отворена рана. како не куќата победи на покер.