ну не Kuni Slots казино

Коцкање регулатори во Холандија се удира рекорд казна од речиси половина милион евра за операторите на неовластено онлајн игри на сајт.Во вторникот, на Kansspelautoriteit (KSA) нареди две компании зад онлајн казино сајт Redslots.com да плати глоба од €240k apiece за промовирање на казино преку различни холандски јазик места и обезбедување на нови холандски punters на зачленување бонус.Двете компании зад Redslots – Redcorp SA и Bluemay Претпријатија NV – можеби звучи познато, како KSA казни нив секој €130k во октомври 2014 година за слични shenanigans вклучување на 7red.com и RoyaalCasino.com.На KSA рече тој започна својот најнов истрага во ноември 2014 година, што укажува на тоа тие не се многу верба дека оригиналниот казни имаше убеден компаниите да останат на права и тесен патот.На KSA, исто така, тврдеше дека својот најнов акционен посочи дека само промена на името на доменот не беше доволно да се фрли своите bloodhounds исклучите мирис.На KSA најде дека е особено чудно дека сајтот е обработка на уплатата беше ракува со Megaten Ltd, UK-регистрирана подружница на Bluemay Претпријатија.Чудно дел е тоа што велика БРИТАНИЈА поднесоци листа Megaten како откако престана со работа во 2004 година, што укажува на тоа дека Megaten е во основа Брус Вилис во Шестата Смисла, јас.e.тоа не сепак да сфатат дека тоа е мртов, па тоа продолжува за процесот на Haley Џоел Osment онлајн slots игра.На KSA објавен во јули дека е подготвена да мете надвор поладно казни за онлајн коцкање деликвенти и рече дека тежината на најновите казни беше оправдано затоа што претходната казни остави сомнеж дека операторите разберат дека нивното присуство било несакана во Холандија.Државата е во процес на liberalizing својата онлајн коцкање пазар и има наредил сите ќе биде лиценца кандидатите за да го задржи надвор додека новиот режим е подготвен некаде во 2017 (тоа се надева).Законодавството исто така, ќе понуди KSA поголеми овластувања во напукнување на черепи на неовластени оператори и KSA повика парламентот да се добие движи како што веќе сте го нареди нивното ново ACME thumbscrews.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ну не kuni slots казино.