химна на морињата казино исплата

Минатата среда, 13 луѓе беа уапсени од страна на Судството, Полицијата во Макао, додека во посета на казина во Cotai област.Апсењето дојде како резултат на континуирана анти-криминал операција предводена од страна на полицијата таргетирање на нелегални пари размена на услуги во казина, Кинески јазик јавните Радио станици Macau пријавени.На 13 лица се сите од Кина копното, а беа земени за понатамошни на распитот.Апсењето следат слична акција од средината на јуни, во казина во Cotai, каде осум лица од копното беа приведени над слични дела.Во судството, Полицијата Директор Седат Cao Meng изјави за медиумите по јуни апсења дека неговите офицери биле активно извршуваат незаконски пари размена во казина од крајот на 2017 химна на морињата казино исплата. Тој укажа на тоа дека можеби стотици mainlanders осомничени за учество во нелегална активност имаше вратено за Кина и ги забранил да се враќаме на Макао за три години.Вонг Sio Чак, секретарот за безбедност во Макао, најави во Мај дека градот е полициска сила ќе биде зголемување на напорите за оваа година да се елиминира нелегални пари, берзи и во близина Macau е казина.Во првиот квартал од 2018, 12 различни операции веќе е спроведена дека насочени активност.Според Вонг, полицијата мора ефикасно "разбиена надолу" на игри поврзани со кривични дела од почетокот на годината.Овој потег доаѓа како нелегални пари размена се во пораст во Макао.Во 2016 година, имаше само пет случаи се идентификува; сепак, минатата година, забележани се 18 случаи на казино хотели беа обработени.Оваа минатото февруари, 28 лица беа уапсени—сите на Венецијански Macao—за нелегално размена и, во распон од само 13 дена оваа минатото Може, Макао полицијата се сомневаат над 280 луѓе кои постои сомневање дека се вмешани во нелегална активност.За да помогне во борба против прашање, Судството, Полицијата го засили своето физичко присуство околу казина, како и зајакнување на надзорот.Тоа е, исто така, работи со површина казина, во обид да ги добие вклучени во помагањето да се спречи операции.Чан Чо Човек, портпарол на полицијата, се вели во февруари, "Ние се плаќаат поголемо внимание на оваа ситуација и ќе продолжиме да попуштат долу на овој тип на криминал." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre antenne тнт interieur geant казино.