е коцкање со лажни пари нелегално

Северна Кореја сака да се развива туризам, и иако тоа може да изгледа како oxymoron, на Пустиник Царство Врховниот Лидер Ким Јонг Он останува посветена на развојот на интегрирани летувалишта кои апел до странците.Извештаи појавија во 2018 дека Ким беше проширува неговиот однос со Претседателот на Доналд Трамп во надева на добивање на инвестиции, за да се помогне во изградбата на casino resort во Wonsan, а пристанишен град на земјата источниот брег во Kangwon Провинција.Изградена во само 10 месеци, Masikryong Ски-центар во Wonsan отвори во 2013 – само две години откако Ким дојде на власт.Но, неговата цел да се прошири на Wonsan област во глобалниот туризам епицентарот од 260 милји со дополнителни места и казина е во застој.Северна Кореја е Pyongyang град е дом на странецот-само казино во Yanggakdo Меѓународни Хотел.Објектот е управувана од страна на SJM Стопанства, една од шесте лиценцирани казино оператори во Кина Макао.Ким постави цел по смртта на неговиот татко за зголемување на странските туристички броеви на еден милион луѓе годишно.Долго фасциниран со интегриран казино одморалишта, неговата цел беше да се изгради скијање и коцкање всушност мека во Wonsan.Блумберг оваа недела дека Ким е алпска земјата на чудата визија помина надвор од фокус поради глобалното затоплување е коцкање со лажни пари нелегално.
Masikryong е падини капа исклучување на само 1,363 метри (4,470 стапки).Иако Wonsan е на иста географска ширина како и Колорадо, на своите планини се многу пократки од оние во Aspen, каде просечната надморска височина е речиси 8,000 нозе.На затоплување температури, Јужна Кореја е време канцеларија вели, се очекува да се зголеми за 15 отсто во Северна Кореја од страна на 2040 е коцкање со vpn нелегално. Тоа води кон пократко ски периоди и halting Северна Кореја се движат напред со летувалишта.Финансирањето исто така, може да биде проблем.Ким го испрати својот врвот помошник Ким Yong Chol на Белата Куќа, две години пред да ја испорача Адут писмо бараат Американски инвестиции за интегриран казино комплекс.Во замена, врховниот лидер, наводно, се залагал да denuclearize.За време на неговиот 2018 посета на Сингапур да се исполнат Трамп, Ким беше време да турнеја на казино одморалиште Марина Беј Песоци.Националната Безбедност Советник Роберт O "Black", рече оваа недела дека Трамп е отворен за состанок Ким повторно правила на покер texas holdem она што чука. "Претседателот Трамп има направено тоа многу јасно дека ако тој може да се добие голема за Американскиот народ, тој ќе оди на самитот," О "Black" објасни правила на покер texas holdem. PredictIt, сепак, вели дека шансите се долго на двајцата водачи, на состанокот за некој четврти пат до крајот на 2020 година правила на еден шпил blackjack. "Да" акции на Трамп и Ким тресење на рацете повторно се во 29 центи.На 2019 роман coronavirus дека потекнува од Кина е во голема мера се смета за освојувањето на Северна Кореја, иако изолирани земјата тврди дека тоа нема потврдени случаи.Патна забрана на сите што ќе влезат на Република има се нареди до респираторна болест се содржани на друго место.Здравствени претставници веруваат дека coronavirus е веќе неконтролираното во Северна Кореја, а земјата е далеку од опремена за справување со епидемија.Хари Kazianis, директор на корејски Студии во Центарот за Национален Интерес, раскажува Фокс Вести, "со Оглед на тоа како постојат многу porous делови од Северна Кореја-Кинеската граница, и како Ким режим зависи од нелегалната трговија за да преживее, јасно е вирусот да дојде во Северна Кореја." Kazianis додава дека Северна Кореја е здравствениот систем може да се преоптоварат и "милиони секојдневниот граѓаните ќе бидат во суштина оставени да умрат." правила на покер во хинди.