казино игри машини за слободни

група на казино работници од Макао-базирани игри оператор MGM Кина Holdings Ltd е, наводно, на состанокот во понеделникот (15 септември) со градот Труд Работи Бирото да се жалат на компанијата плати политики.кога контактиран од страна GGRAsia, MGM Кина одби да коментира.ne барањата на работниците е платата за сите казино персонал, Cloee Чао, генералниот секретар на Редови на Macao Игри, изјави за Радио Макао.orkers се исто така grumbling за она што тие мислат дека се веројатно услови за работа откако забрана за пушење на казино маса подови влегувањето во сила на следниот месец.ccording на нови правила, казино оператори можат да побараат да се постави пушењето области со игри маси и слот машини на не-главната кат зони "кои се на ограничен пристап до одредени игри и коцкари".Ова е разбрана да се покрие, не само VIP соби но, исто така, премиум маса коцкање области, кога тие се изолирани од главните подови.s конкуренција за труд расте во пресрет на новата casino resort отвори во Cotai, сите игри оператори се за известување двоцифрена се зголемува во кадар трошоци, нивните најнови ажурирања на привремената приходи извештаи покажуваат.Сепак, казино фирми се каже зголемување "се уште е податлив", изјави белешка во петокот од страна на Хонг Конг-врз основа на аналитичарите на Credit Suisse AG. казино игри машини за слободни.