најголемиот коцкање компании во канада

Кажете што сакате, но виртуелна валута е тука да остане.Од tools, компјутери, па дури и патенти, има само без запирање bitcoin и нејзините основната технологија од редефинирање на онлајн трговија.Банката на Америка поднесе апликација пред U најголемиот коцкање компании во канада.

Патенти и Трговски марки на патент алтернатива банкарскиот трансфер систем, кој се користи cryptocurrency како транспарентна средно чекор за фиат валути трансфери.Патент е поднесена на Март 17 и објавени на Септември најголемиот коцкање компании во австралија. На пријавата на патент (прочитајте ја содржината тука) има за цел да го заштити системот кој може да се користи за пренос на електронски средства помеѓу клиент сметки со користење на blockchain технологија на cryptocurrency како средство за плаќање најголемиот коцкање град во светот. "Претпријатија се справи со голем број на странски жица за пренос на барањата на дневна основа.Како што напредува технологијата, странски трансакции имаат стануваат се почести.За некои клиенти, со тоа што може да биде пожелно да се спроведе странски банкарскиот трансфер во помалку време отколку што сегашната странски преведување системи овозможи," авторите Томас Едвард Дурбин и Џејмс Григориј Ronca напиша на поднесување.Системот ќе биде дизајнирана за да "ја заобиколат" традиционални жица-услуги "со што се намалува зависноста од трети лица мрежи и зголемување на сигурноста на фондови трансфери," авторите забележи.Исто така, системот исто така ќе треба значи да се утврди кој метод на пренос—виртуелна валута или на друг начин—е оптимална во конкретниот случај.На пример, ако cryptocurrency е резултат да биде оптимално, на систем "може да изберете одредена cryptocurrency размена бидејќи cryptocurrency се цени позитивно или затоа што cryptocurrency размена има врска со претпријатието." Апликацијата ги дефинира cryptocurrency во општ начин.Во поднесување, cryptocurrency беше опишан како "обично peer-to-peer, децентрализирана, дигитални валута чија имплементација се потпира на принципите на криптографијата за да се провери трансакции и да се генерираат валута себе." На поднесување наведени Bitcoin, Litecoin, Бранување, Peercoin, и Dogecoin како примери на cryptocurrency топ 5 спортски коцкање сајтови. "Иницирање на фонд трансфери користење cryptocurrency, овозможува техничка ефект на водењето на надворешната фонд трансфер во помалку време отколку странски фонд трансфер во моментов, како што се избегнува доцнења кои може да бидат предизвикани од страна на потпирајќи се на трети лица системи и услуги," поднесување чита.Анонимноста алатка за Bitcoin во Меѓувреме, истражувачите во Шенжен Универзитетот во Кина развиена Трансакција Далечински Ослободување (TRR), на анонимноста систем за да се направи deanonymizing алатки и неефикасни.Инспириран од слободен софтвер На Кромид Рутер (TOR) мрежа, систем (хартија може да се најде тука) вработува мулти-слоевит шифрирање што може да се заштити идентитети на Bitcoin клиенти.За разлика од TOR, сепак, која е достапна за преземање, TRR ќе се интегрира директно во мрежата за итно слој на енкрипција и, исто така, да се заборава на тековната unmasking техники, кои можат да ги открие личните идентитети и извор IP адреси од јавен blockchain податоци.Примери на тековната unmasking алатки вклучува Анализа на Трансакцијата Синџир (ATC) и Анализа на Bitcoin Протокол и Мрежа (ABPN).Исто така, тимот рече TRR има побрза конекција брзина и поголема стабилност од TOR.Тоа, исто така, ќе бидат достапни на глобално ниво, особено во областите каде што TOR е блокиран.Но, постојат недостатоци: Прво, измени и дополнувања на Bitcoin протокол, потребни се пред TRR може да се примени, за разлика од TOR која е веќе добро воспоставени во Bitcoin заедница, според Магацинот топ 5 велика британија покер сајтови. TRR е исто така ранливи на лажни барања и Denial of Service нападите во моментот, што истражувачите се надеваат дека за решавање во иднина.Прва компјутер за Bitcoin апсат неодамнешните откритија за виртуелната валута е еден компјутер само за Bitcoin.Минатата недела во Сан Франциско-базирани startup 21 Inc.претстави 21 Bitcoin Компјутер.Во блог пост, извршен ДИРЕКТОР Balaji Srinivasan рече дека компјутерот е опремен со мајчин хардвер и софтвер за поддршка за на Bitcoin протокол.Хардверот ќе обезбеди постојан прилив на Bitcoin, додека софтвер ќе направат дигитални валута корисни за купување и продавање на стоки.На компјутер, кој чини $400, може да се користи веднаш да рудникот Bitcoin од командната линија и награда peer за споделување линкови на социјалните медиуми, меѓу другите нешта.Уредот, сепак, е наменета за програмерите, наместо потрошувачите, и е дел од стартната е цел на вртење на Bitcoin во Интернет протокол, според Wall Street Journal.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre топ 5 texas holdem совети.