како да се пресмета блек џек шансите

Обложување услуги фирма РБИ тврди Израелската влада направи погрешна одлука во поништување на 2012 овластување на обложување преку Тото РБИ, Британската компанија која обезбедува обложување услуги на Израелската Тото, е притискање на Израелската влада да ја преиспита својата одлука да се забрани horseracing од почетокот на 2017, заканувајќи се дека тоа може да бараат милиони надомест, ако тоа не се.Израелскиот весник Haaretz извештаи во кои се Министер за Финансии Моше Kahlon најави забрана неодамна, велејќи дека 460 милиони сикли ($121.8 милиони евра) кои се генерирани од обложување на коњи секоја година од страна на Советот за Организирани Спортски Обложувања, популарно познат како Тото, беше "расипани пари."РБИ тврди дека Министерот одлука да се прекине 2012 овластување на обложување преку Тото е погрешна и дека владата комитет претседаван од страна на министерство за Финансии Генерален Директор Shai Babad дека се препорачува забраната за обложување на коњи неправедно обвинети обложување индустрија со искористувањето на сиромашните и поттикнување на зависности како да се пресмета блек џек шансите.

Zohar Landa, адвокат претставуваат РБИ во Израел, коментира: "никој Не го спори дека [Babad] комитетот не беше претставен со нови факти.. клео вип соба казино се најавите. и дека компанијата не беше дадена можност да се претстават други податоци за неговото име."Имаше РБИ биле во можност да се направи презентација на комитетот, тоа би биле во можност да ги презентираат "јасно податоци дека зависноста стапка е ниска и во апсолутни бројки и во споредба со другите производи во областа на коцкање", рече тој, додавајќи:"Усвојување на препораките на комитетот беше тешка и бесрамна повреда на основните принципи на природното право и правото на компанијата да бидат слушнати."Haaretz извештаи дека РБИ директори и Државни службеници се сретна оваа недела за да разговара за прашањето на надомест на штета во поглед на РБИ е Тото договорот, кој ќе трае до август 2018 клеопатра 2 бесплатно онлајн слотови. Компанијата е генерирање на приходи од околу 20 милиони сикли на годишно ниво од Израелските обложување акција.Додека зборува оди на, РБИ, исто така, наводно, се приближуваше Министер за Правда, Ayelet Shaked и Yuli Edelstein, на Knesset говорник во потег на краток спој на horseracing забрана.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. клеменс франција коцкање импулс.