Ute планина казино Rv парк

Ништо нема да го запре Јужна кореја стомна О Seung-Hwan од брка својата Американска бејзбол сон—не, дури и казна од Кореја е топ про бејзбол лига во врска со неговата коцкање искуства во Макао.На embattled поранешниот Samsung Лав играч има потпишано со Св ute планина казино rv парк. Луј Кардинали за една година со клуб опција за втора година, Yahoo!Спортски објавија во вторникот.На 33-годишен, кој имаше 357 кариера спасува, го заврши својот 2015 година со 41 спасува, и на Кардинали се гледа во него ", како знаците кои ќе добиете топка" да Тревор Розентал, тимот на сопствениот рекорд-поставување поблиску.О е ѕвездени перформанси во Јапонија заработил него две прекари: "последниот Шеф" и "Камен Буда." О, изјави во вторникот е прес-конференција дека играњето во поголемите лиги е сон дека дојде вистинската за него.Про безбол играч беше цитиран од страна на Yahoo!Спортски велејќи: "јас сте постигнале се што е во Кореја и Јапонија како поблиску.Јас сакав нова средина и беше во потрага за мотивација." Тоа е добра вест за Ох, кои се соочуваат со сериозни казни во Јужна Кореја за нелегално коцкање во Макао.О, и Лим Чанг-yong, уште една екс-Samsung Лавови играч, неодамна беа нарачани од страна на корејски Бејзбол Организација (KBO) да плати казна на KRW 7 милиони ($5,800) по јавни обвинители, одлучи своите постапки конституира резиме дело, Кореја Joongang Секојдневно се изјасниле.Двете слободни агенти се исто така забранети за половина од својот тим игри, доколку тие се одлучат да се вратат на KBO Лига, според извештајот.Уште во декември, О призна да задолжување чипови вреди "некои стотици милиони освои" во Макао, но рече на бројот на пати тој gambled и износот тој wagered беа "незначителни." Во текот на вторникот е прес-конференција во сад, О, рече тој не беше свесен дека тоа што тој го направи во Макао беше нелегални врати дома.Кардинали генерален директор на Џон Mozeliak рече дека страни дојде до договор пред тоа суспензија беше најавено." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ute планина казино reopening датум.