како знаеш кога да се зголеми двојно надолу во Blackjack

Казино брод оператор Genting Хонг Конг се согласи да го продаде 3.29% од својот удел во норвешка Крстарење Линија Стопанства (NCLH) на трети лица инвеститори.На Хонг Конг Берза-листата компанијата соопшти минатата недела дека таа влезе договор со акционерите Аполон Фондови и TPG Фондот да продаде вкупно 15 милиони обични акции, или за 6.58 проценти од акциите, во Флорида-со седиште NCLH.Застрахователи Ситигруп Глобалните Пазари, Баркли Капитал и Голдман Сакс се предложи да понуда на акции "од време на време." Не постои фиксна цена за продажба, но Genting Хонг Конг очекува да резервирате нето добивка од околу US$90.1 милиони евра од продажба на своите 3.29 проценти од акциите, која е контролирана од страна на казино компанијата е целосно во сопственост на подружница Ѕвезда NCLC Holdings Ltd како знаеш кога да се зголеми двојно надолу во blackjack.

Genting Хонг Конг, рече вкупната пазарна вредност на акциите што таа бара да се ослободите е околу US$428 милиони денари, врз основа на затворање цена од NCLH акции на Nasdaq Глобалната Одберете Пазарот на 10 август како не ќе се знае кој ќе победи во покер. "Продажба) приливи за отстранување ќе се користи како општа работниот капитал и на капиталните расходи за Genting Хонг Конг група и/или за финансирање на нови инвестиции на групата треба да соодветни можности се јавуваат," казино компанијата се вели во поднесување.На располагање ќе ја напушти Genting Хонг Конг со околу 7.84 проценти удел во NCLH, која компанијата рече дека ќе продолжи да бидат етикетирани како "расположливи-за-продажба вложувања." Genting Хонг Конг, кој исто така поседува повеќе од 50 проценти на Хотелски Светот Манила на Филипините, е проширувањето на нејзините крстарење бизнис и воведе три-портфолио бренд на крстарење линии: Кристал Патувања за ултра-луксуз пазарот; Сон Патувања за премија на пазарот на труд; и Ѕвезда Патувања за "современа" сегмент.Пред неколку недели,, Genting Хонг Конг предупредени акционери кои што се очекува нето загуба од меѓу НАС$200 милиони САД$220 милиони евра во шест месеци што завршува на 30 јуни како знаеш кој ram меморија слотови за користење. Проектираните на косата е значително сменат од $73.7 милиони компанијата изгуби во H1 2016 година, но на исто ниво со $502 милиони загуба во FY16 хард рок казино тулса ok мапа.

Genting Хонг Конг обвинија загуби на зголемената конкуренција за својата Кристално Патувања shipboard казино бизнис, зголемувањето на трошоците на германски зграда shipyards тоа стекнати во април 2016 година, и општо намалување на вредноста на својот нов Genting Сон брод.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино тулса ok покер соба.