како да се Outpost слот состојба на распаѓање 2

Спортски е јазик кој треба да е мост луѓе од целиот свет поблиску – без разлика на која возраст, раса и сексуална ориентација тие го имаат.Спортот исто така, треба да се донесе најдоброто во луѓето, бидејќи тоа е, по сите, за тимска работа, давајќи му на вашето сите, espouses дисциплина, и, што е најважно, играње со почитување на вашиот противник – победи или изгуби.Кога Мухамед Али – смета да биде најголем боксер на сите времиња – почина минатиот петок по неговата рунда со паркинсоновата болест светот mourned со семејството, тој остави зад себе.Дури и неговиот најголем непријател, двократен шампион во тешка категорија Џорџ Форман, имале ништо друго освен пофалби за неговиот fiercest ривал, повикувајќи се на крајот на боксерска легенда "најголемиот дел." Али смртта е една од спортскиот "eureka" моменти кога светот се залага висок, со своето срце да чука како еден.Но, премногу често, иако, ние се гледаат како спортски, исто така, донесе од најлошото во луѓето.Статистичките податоци обезбедени од страна на онлајн букмејкер LeoVegas.com покажа дека мнозинството од оние кои редовно се игра спорт, не мислам дека да се биде вербално навредливи за други играч прави лоша спорт.Букмејкерот анкетираните 1,000 аматерски спортисти во велика БРИТАНИЈА, од кои 55 проценти) сметаат дека велејќи расистички, хомофобични или сексистичките забелешки се во РЕД – е многу далеку од идеален спортски однос на взаемно почитување.Поголемиот дел од аматерски спортисти се убедени дека нема ништо погрешно со намерно туркање друг играч.Истражувањето исто така покажа дека тие не веруваат извршување флагрантна активности кон своите противници во судот "јас ја играат пет-а-страна фудбал два пати неделно и дека даваат едни на други, тешко време е само дел од играта – никој не зема дело, тоа е само малку шеги" на 36-годишниот Марк Џексон, кои учествуваа во истражувањето, изјави LeoVegas.Конкурентноста е важен аспект на спортот 33 проценти на мажи спортисти, во споредба со 18 проценти од женските.Но истражувањето сугерира дека жените се со поголема веројатност да користат underhand тактика, со 19 проценти се признае дека ќе направите нешто за што е потребно да се победи во споредба со 13 проценти од мажите како да се outpost слот состојба на распаѓање 2. "Ставови спрема машки и женски спортови, за жал, се уште се многу различни.Се надевам дека ова лето луѓето го гледаат жените излегува на врвот и да се сфати дека тоа е голема за да се фрли, се кандидира и скок како девојче," коментира Џесика Смит, 24-годишниот netball играч од Aldershot.И покрај тоа, повеќе од една четвртина од испитаниците примена за добивање на многу караше кога луѓето се "лоши спорт" и го уништи игра за другите.Кога беа прашани што акти дали тие ги сметаат за неспортско, "нуркање (flopping)" или faking повреда на врвот на нивната листа, со 52 проценти, проследено со натпреварот одредување со 48 проценти; ризикува повреда на друг играч да оди во за груба се справи со 47 проценти; скокнеш дел на курсот да победи во трка со 46 проценти; и кога се слави еден противник е повреден со 45 проценти.Во потрага на спортски бонтон околу велика БРИТАНИЈА, 1 во 10 од испитаниците сметаат дека нејзината казна да се пробие на правила, ако тие не се фатени – повисок отколку каде било на друго место покер клубови во хјустон тексас.
"Како 2016 година е толку голема година за спортот, со Евра и олимписките Игри само зад аголот, сакавме да дознаете што луѓето милениче peeves се кога станува збор за спортски бонтон", рече Shenaly Амин, велика БРИТАНИЈА Земја Менаџер на LeoVegas покер клубови во портланд орегон. "Бевме изненадени за да се открие она што луѓето мислат дека е прифатливо однесување и се надевам дека ова лето секој може да биде добар спортски без оглед на резултатите," додаде таа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер клубови во хјустон tx.