покер клубови во северна лондон

Во Макао, казино оператор Melco Летувалишта и Забава Ограничен, наводно, се нареди да престане градежни активности на дел од своите $1 милијарда Morpheus хотел кула откако во неделата го видов работник падне на нејзината смрт, додека сликарство таванот.Според понеделник извештај од GGRAsia, Хонг Конг-листата Melco Летувалишта и Забава Ограничена е наложено од страна на Макао е Трудот Работи Биро да престане со 'работи во висина" во областа околу петтиот кат од местото на несреќата, додека орган чека за 'детален извештај' во текот на викендот инцидент кој се тврди дека животот на 32-годишниот женски работник покер клубови во северна лондон.

GGRAsia се изјасниле дека ова е втор пат во последните девет месеци дека работникот го загуби својот живот во Morpheus по јули видов 33-годишниот човек умираат како резултат на тоа да се биде погоден од паѓање челик зрак.Оваа несреќа доведоа до сите градежни работи на Градот на Соништата Macau продолжување биде одложена за речиси три недели, додека Труд Работи Бирото е наводно исто така поставени да се испита можноста дека последните fatality може да се вработени илегално.На Работна сила Работи во Бирото, наводно, изјавил дека тоа е починат работник бил Кинеската национална кои починаа како резултат на паѓање околу 23 стапки од суспендирани платформа.Органот наводно покрај тоа објасни дека таа била прави сликарство работа во времето на несреќата и дека сите такви активности ќе се сега само да им биде дозволено да се продолжи еднаш го има дадено својата согласност.Лоренс Хо Yau на белите Дробови, Главен Извршен Директор и Претседател на одборот за Melco Летувалишта и Забава Ограничен, наводно, изјави GGRAsia дека тој е "не сум сигурен за уште" ако оваа најновата несреќа, ќе го одложи отворањето на Morpheus, кој е дизајниран од страна на крајот на Ирак-роден архитект Zaha Hadid.Оваа фирма наводно имал намера да започне добредојде на гостите на пет-star hotel кула до крајот на јуни, но сега би можеле да бидат принудени да им помогнам назад овој рок.Хо, наводно детални дека неговата фирма е во моментов "работат многу тесно поврзана со нашата изведувачот целосно да се разбере ситуацијата' пред изјавувајќи дека "нашите срца излезе на семејството на работникот и на луѓето погодени' harrah ' s одморалиште и казино јужна калифорнија. "Во овој момент и време, нашите број еден загриженост е да се работи со надлежните органи и изведувачот и исто така да бидете сигурни дека семејството на починатиот е згрижени," Хо, наводно, изјави GGRAsia. harrah ' s одморалиште и казино јужна езерото тахо.