Veni Vidi Vici слот машина

Кинески агенции за спроведување на законот уапсени најмалку три директори на Кинески игри гигант Ourgame Меѓународни Фарми во април како дел од crackdown на нелегални покер игри во регионот, како што Министерството за Култура го вети да го скрши грбот на движењето на 1 јуни.Како што седат надвор, мојот сокол коски чувство на тежина на мојот chickpea полни стомакот туркаат надолу кон cushionless рамки, птици вителот над мојата глава пеење зора мелодија, јас може да го чуе симфонија на жестоки гром громогласен од над облаците.Покер богови се искажат нивната загриженост.Тоа доаѓа од Кина, но не можам да го слушне целиот пат од мојот поволна точка во црна Гора.На 1 јуни, Кинески Министерството за Култура ќе одат преку со својот предлог за забрана на социјална покер апликации во рамките на народна Република, а се поврзани со рекламирањето или споменувањето на такви глупости за социјална чет канали.Тоа е одлука што предизвикува вчудивидување од страна, конфузија и загриженост меѓу Западна покер компании кои го направија inroads во оваа неверојатно популарна коцкање регионот.Светската Серија на Покер (WSOP) крст-промотивни работа со Tencent ќе стануваат си посложени veni vidi vici слот машина.
PokerStars одлучи да не го обнови својот договор со Градот од Соништата на Макао и покрај сите причина да го стори тоа.И тогаш ќе имаат луѓе во Светот Покер Турнеја (WPT).Луѓе на Светот Покер Турнеја Назад во 2015 година, на покер светот доби одлични вести дека Адам Pliska и неговиот тим имаше успешно преговарање продажба на компанијата за на Кинески игри гигант Ourgame Меѓународни Стопанства.Цената е $35m.Односот почна светло со WPT настани во регионот, и партнерство со Ourgame е Сојузничките Esports.И тогаш.Како unearthed од страна на Haley Hintze во текот на Flushdraw, три директори на Ourgame е esports подружница, Пекинг Lianzhong Компанија, беа меѓу блиску до 40 луѓе беа уапсени во врска со нелегално коцкање.Според Hintze е истражување, апсења што се случи во април беа спроведени во изолација со три други случаи опфаќа изминатите две години.Имињата на оние кои се врзани за кревет, некаде не може да биде објавен на јавноста додека не биде прогласен за виновен по судењето.Сепак, Пекинг Вести Медиумска услуга е идентификуван луѓето како компанија е извршен потпретседател, "Qinyou", лидерот на шах и картичка одделенија, "Ксу", и човекот одговорен за преземање на грижата на Вип познат само како "Zhou." Апсењето се случи, како дел од истрагата вклучување на Кина Министерство за Јавна Безбедност и агенции за спроведување на законот во Henan, Пекинг, и Guangxi.Друг 36 луѓе делуваат како агенти (игра организаторите) се, исто така, јадење ладна каша за појадок.Значи, Што Се Случува?Причината за покер богови', гневот е тие се наоѓаат надвор.Кинезите имаат забрани повеќето форми на коцкање.Сепак, луѓето на народна Република Кина сакал да се коцка.Да се заобиколи законот, такт пари мажите и жените се создадени социјалните медиуми покер апликации како пред да нелегална вистински пари за операција.Компании како Dezhou Покер, на пример, заработил $53m од 2010 година работењето во оваа дејност.Кога punter преземања стан, тие само може да игра за игра пари монети.Ако тие знаат еден од овие 36-Агенти, тогаш тие може да бидат поканети да се игра играта против другите "во знаете' покер играчи.Во игра пари, монети, дејствува како tracker за вистински пари трансакции најавени подалеку од масата казино jeux proche ле ман. Hintze е приказна открива дека популарна на социјалните медиуми апликации и мрежи, како што се Де Пријатели Круг, Ние Разговор и Weibo се користи за да се тивко промовирање на вистински пари сајтови, и да дејствува како магнети за потенцијалните играчи.Татнежот на громот ќе продолжи.Ние ќе мора да почекаме и да видиме дали некој од овие завртки на молња штрајк сака на WPT, WSOP и PokerStars, но јас се чувствувам неколку прсти ќе се опожари во процесот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино jeux puy en velay.