бегаат од 20 слот нож се тркалаат

Нема недостиг од статистички податоци кружи околу овие денови кои покажуваат вредност на женски демографски за онлајн гејминг индустријата.Без разлика дали тоа е друштвени игри на Facebook или вистински пари игра на посветен коцкање сајтови, на поубавиот пол е повеќе сметководство за лавовски дел на онлајн активност.Но, не е нова појава која се дискутира во медиумите дека може да се стави спречување на овој нагорен тренд бегаат од 20 слот нож се тркалаат. 'Компјутер лице' е термин се bandied во врска со козметички хирурзите да се опишат ефектите од трошењето долго време гледаш во монитор.Тоа е поврзано со луѓе кои несвесно намуртено или squint (што доведува до брчките околу очите и челото), или, едноставно, оние кои трошат премногу време седат во една позиција да гледа надолу (која предизвикува мускулите на вратот да се скрати, што доведува до saggy jowls и "турција вратот').Сега, ние знаеме суета не е исклучиво женска особина, но ако зборот на овој феномен излегува, таму најверојатно, ќе биде одреден процент на женски игри фанови кои ќе се разгледа сечење надвор "непотребни" компјутер време.Треба ние се подготви една слика за она што би значело за гејминг индустријата? (За евиденција, таа слика ќе вклучува голем број на надолу-се соочуваат со стрели.) Од друга страна, можеби ние сме да биде малку избрзани.Оваа криза би можеле да претставуваат нешто на можност за игри компании, кои би можеле да се спакува козметички постапка награди како дел на Слотови джакпот или нешто.Се разбира, може да постојат компании кои се подобро позиционирани за оваа шема од другите.. бегаат од 17 слот аглеста нож блок. На пример, промена на само две писма во Bodog и ќе заврши со Ботокс.Можете ли да замислите руво? 'Bodog – Игра Тешко, Да Остане Убава.' По ѓаволите, ова срање пишува себе.. бегаат од 20 слот нож случај.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се коцка на слот машина и да победи.