покер бонус нов член 30 илјади

Глобалната Покер Лигата објави формат за Плејофот и на Шампионатот, и тоа ќе биде една серија од три на три главите-up натпревари за да се утврди победникот на $100,000 првата награда.Сезона 1 на Глобалната Покер Лигата (GPL) е успех.Тоа не е важно ако гром на молња штрајк На Коцка, или останатите 50 играчи на сите слезе со непријатни случај на Ebola во следната fortnight, за да биде таму каде што се денес е прекрасен подвиг од Алекс Dreyfus и неговиот тим.И со PokerStars доаѓање на одборот, како основен спонзор јас не се сомневам дека Сезона 2 ќе биде дури и повеќе неверојатна.Плејофите се поставени за да земе место во GPL е Лас Вегас studios на крајот на месец, и покрај тоа што тие го оставија тоа многу доцна, навивачите конечно знаете што формат ќе биде кога акцијата почнува.Секоја страна ќе го номинира три играчите да се натпреваруваат во Плејофот и Првенства со можност на вклучување на четвртиот 'друг' треба да се сакаат.И "алтернативна" може да го заземе местото на еден од избраниот три на почетокот на секоја нова рунда само.Пред љубителите се премногу возбудени за да дознаете кој од Тим Менаџери ќе се намали од финалните натпревари, јас сум под претпоставка дека GPL го претстави три-играч правило поради логистички проблеми на се има сите 50 играчи во Лас Вегас за време на овој период.На Плејофот ќе биде "Најдобра на Пет" серија на главите-up средби со секој тим се состои од една ротација од три играчи.Конференција пласман ќе се смета, како тим кој заврши повисоко во нивните конференции добива за да се види други тимови зема пред изборот кој ќе се редат да се соочи со нив.Тоа е, исто така, вреди да заборавиме дека повисоко на синџирот на исхрана и да сте, толку е поголема вашата почетна магацинот.Финалето ќе функција во истиот формат, иако тоа ќе биде "Најдобра на Девет' главите-up серија.Плејофот во вторник, Ноември 29, 2016 Година Монтреал Државјани (130k почетна магацинот) v Сан Фран Раш (100k) LA Зајдисонце (120k) v Сао Паоло Mets (110k) среда, Ноември 30, 2016 Москва Крволочни (130k) v Лондон Royals (100k) Хонг Конг Ѕвезди (120k) v Берлин Мечки (110k) GPL Првенство четврток, 1 Декември, 2016 Година Америка Конференција Победник v Евроазија Конференција Победник Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер бонус нов член 30 илјади.