како да се тркалаат коцки за Craps

27 септември, 2017 – Yggdrasil Игри постигнаа договор да се интегрираат својата портфолио на наградуваниот отвори со SkillOnNet. SkillOnNet работи заштитена платформа и голем број на B2C брендови, вклучувајќи EUcasino, SlotsMagic и PlayMillion, како и неодамна започна, велика БРИТАНИЈА-соочува PlayOJO бренд.Интеграција ќе даде SkillOnNet пристап до Yggdrasil целиот пакет на титули, вклучувајќи ја и лето-тематските пристигнувања Spiña Colada Сончево и Брегови.Тоа, исто така, ќе се користат Yggdrasil е suite на во-игра промотивни алатки, ПОТТИК™ и социјална алатка за споделување на, се ФАЛИ.Мајкл Golembo, Раководител на Продажба и Маркетинг во SkillOnNet, рече: "Оперативен низ голем број на конкурентен Европски пазари, значи дека ние треба да им понудиме на нашите играчи најдобрите содржина, така интегрирање Yggdrasil е голем удар за нас како да се тркалаат коцки за craps. "Светска класа содржина и пионерски маркетинг алатки се потенцијална комбинација, и ние сме возбудени да се види како нашите клиенти да реагираат на овие фантастични игри." Fredrik Elmqvist, извршен ДИРЕКТОР на Yggdrasil Игри, рече: "Ние се сакаме за да се види иновативни оператори и снабдувачи нуди Yggdrasil игри, и SkillOnNet секако се вклопува во овој профил како да се тркалаат коцки на craps табела. "SkillOnNet прерасна лојална база на клиенти со текот на последните години од нуди одлично корисничко искуство, и ние сме сигурни дека искуството ќе биде дополнително зајакната со нашите наслови." За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За Yggdrasil Игри Yggdrasil Игри е провајдер на супериорен интернет и мобилни казино игри.Тоа се појави како еден од индустријата најмногу се почитувани и признати добавувачи и обезбедува игри за некои од најголемите светски оператори, вклучувајќи: bet365, Betsson Група, bwin.партија, Цреша, LeoVegas, Г-Зелена, Casumo и Unibet.Компанијата е со седиште во Малта, со голема развој канцеларија во Краков, Полска и регионалните канцеларии во Стокхолм и на Гибралтар.Фирмата поседува лиценци во Малта, Романија, Гибралтар и Велика Британија како да се тркалаат hardways во craps. Yggdrasil е слотови се познати по нивните исклучителни графика и игра и многу станаа глобални хитови.Тие се интегрирани преку индустрија-промена iSENSE 2.0 HTML клиентот рамка која овозможува истовремено започна на десктоп и мобилни, и е поддржан од страна ЗГОЛЕМИ™, колекција на промотивни алатки фокусирани на ангажирање и задржување преку концепти како што Мисии, Супер Слободен Врти™ и Парични Трка, и се ФАЛИ, индустријата-првиот концепт кој овозможува промоција на игри преку социјалните канали.iSENSE 2.0+, започна во април 2017, вклучува голем број на индустрија-водечки функции, вклучувајќи ретината поддршка за појасни визуелни, нов минималистички мобилни UI со елегантни и свежо чувство, и нов и лесен во играта депозит процес коцкање проституција и дрога сопственост се познати како.

Yggdrasil е добитник на Иноватор на Годината во 2017 Меѓународни Игри Награди, Слот Услуги на Годината во 2016 и 2017 EGR Б2Б Награди, Игри на среќа Софтвер Снабдувач на Годината во 2016 година Меѓународни Игри Награди и Софтвер Зголемувањето на Ѕвезда на 2015 EGR Б2Б Награди.За SkillOnNet SkillOnNet е еден од водечките провајдерите на софтвер во онлајн игри индустрија.Користење на најсовремена графика и дизајн, комерцијален back-end системи, и прва класа развој и дистрибуција на услугата, тоа сили на некои од најголемите светски онлајн казино оператори, вклучувајќи PlayOJO, DrueckGlueck, EUcasino, PlayMillion, QueenVegas, MegaCasino и SlotsMagic (формално Џекпот Партија).Нивниот придонес вклучува над 50 заштитен слотови насловите со најмногу 50 линија облози, бонус игри, и по две прогресивна слот наслови: Милионер Genie и Добар и Злото.Компанијата поседува лиценци во велика БРИТАНИЈА, Малта, Данска и Schleswig Holstein.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање се забранети со закон значење.