се случува за скрши во покер крстозбор

На Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) се казни со парична казна три казина во државата вкупно $77,500 за прекршување на своите игри законите кои се однесуваат на малолетнички коцкари.Казино оператор SugarHouse HSP Игри ЛП беше казни со парична казна 10.000 долари за дозволувајќи им на малолетнички коцкање да се одржи во својата SugarHouse Казино во Филаделфија, додека сопствениците на Реката Казино во Питсбург, Стопанства Стекнување Компанија ЛП беа казнети со вкупно $42,500.На PGCB издаде $22,500 добро да Стопанства Стекнување откако утврди дека казино не успеа да се придржуваат до државната процедури во однос на третманот на авто-исклучени поединец.Според сегашниот Пенсилванија статути, игри објекти кои функционираат во државата мора да ја одбие wagers од, и да одбие игри привилегии како играч картички и готовина побарувања од лица кои се на себе-исклучување листа, со Стопанства неуспехот да се стори тоа.Стопанства беше издадена со посебен $20.000 евра парична казна за одржување пет покер турнири пред неговото поднесување и одобрување од страна на PGCB на својата 2017 Покер Распоред.Државните регулативи бараат било казино кој избира да се спроведе покер турнир мора да поднесе предлог распоред на турнири да се спроведува на PGCB е Извршен Директор за одобрување.Падови Трки ЛП, оператори на Mohegan Сонцето Pocono casino resort исто така беа казнети $25,000 за неуспехот да се пријавите инцидент во 2016 година, во која се компромитирани палуби со неточни картички биле искористени за време на игра на покер и после неуспехот на казино персонал за правилно да го извести Одборот на инцидентот. се случува за скрши во покер крстозбор.