топ 10 покер турнир совети

Плус Пет Игри соопшти денеска дека таа има завршено справи со Viaden Игри да додадете нивните казино, места & мобилни игри на Плус Пет Мрежа топ 10 покер турнир совети.
Viaden е осмиот игра на мотор на услуги за да се приклучат на растечката мрежа.Во текот на последните осумнаесет месеци, Плус Пет Игри, има завршено занимава низ Европа и има вложено речиси 15 бело-етикета сајтови со слична сума во гасоводот да одат во живо во текот на 2011 година топ 10 покер сајтови на велика британија. Марк Џонс, Маркетинг & Бизнис Развој Директор на Плус Пет Игри, коментираше, "Viaden Игри се една од премиер добавувачи на казино игри во индустријата.Дополнително, Viaden се соработува со некои од најголемите имиња во индустријата и фактот дека Плус-Пет се сега, исто така, меѓу кои листа покажува дека ние се расте во двете статуа & кредибилитет.Во прилог на Vaiden Игри е се нуди ќе им овозможи на нашите бело-етикети за да го вградите висок обрт леплива содржина речиси насекаде во рамките на нивните сајтови." Јулија Guzman, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Развој на Бизнисот на Viaden Игри, коментираше: "Ние сме горди да се работи со Плус Пет Игри.Компанијата е во совршен партнер за Viaden Игри да се прошири нашите производи да Малта регулирани пазари.Ние сме убедени дека заедно ќе бидете во можност целосно да ги задоволи зголемениот апетит на новите и постоечките оператори за висок квалитет на игри." БЕЛЕШКИ за ДА УРЕДНИЦИ: • Плус Пет Игри е Maltese лиценцирани & велика БРИТАНИЈА базирани 'Бела-Label' игри компанија врз основа на AliQuantum Игри Платформа, нудејќи им на клиентите комплетно " од крај-до-крај игри решение вклучувајќи обработка на уплатата, услуги на клиентите, маркетинг капацитети и целосна LGA Лиценцирање. • Плус Пет понуди за оние кои бараат да ги внесете онлајн пазарот ефективни крај-до-крај "бела-label' service. • Плус Пет нуди Бинго, Казино, Покер, Спортско Обложување, Вештина Игри, Телевизија Дилер и Мобилен Телефон (и J2ME & паметен Телефон) игри од различни добавувачи преку една лесна платформа, оперативниот од една паричник.
• Плус-Пет работи со некои од водечките провајдери на интернет & мобилни содржини, вклучувајќи Aberrant Софтвер, AliQuantum Игри, Cellectivity, Пријатна Игри, Stream2Play & IGT топ 10 покер обука сајтови. • Плус Пет Игри Ltd е регистриран во Малта (Европската Унија) & поседува класа 1 дозвола од игри на Среќа и Игри Орган (LGA) во Малта и е соодветно одобрени, да им понуди на казино игри, потврдија од LGA.
• Плус Пет Игри, придвижуван од AliQuantum Игри Платформа (LGA Класа 4),објавен во Меѓународен Игри Expo (IGE), 2010 година. За Viaden Игри: • Viaden Игри е Isle of Man лиценцирани и базирани онлајн игри на среќа софтвер инвеститорот и услуги.Индустрија accreditations, исто така, вклучуваат RNG сертификација од страна на TST и iTech Лаборатории, како и целосна софтвер независно тестирање од страна WPA Ревизија максималниот износ на инвентар слотови.

• За неколку години, Viaden Игри е призната низ целиот свет од водечките производители и независни организации за квалитетот на својот софтвер.Ние ги следиме докажано развој на методологија за секоја цел се земе максимална штимање слотови темно души. • Viaden Игри се фокусирани на развивање на игри на среќа софтвер за интернет, мобилни, и социјалните медиуми, нудејќи иновативни решенија за далечински коцкање индустрија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.