топ 10 покер почнувајќи раце

Bryn Kenney – $3,062,513* 3 топ 10 покер почнувајќи раце. Петар Jetten – $1,323,634 5 maximo де jugadores en texas holdem. Исак Haxton – $802,589 *Означува главите-up справи Timofey Kuznetsov Победи На HKD 1m No-Limit Hold 'em Краток Палубата На Тритон Титаните се има толку многу забавно тие одлучија да додадете последната минута HKD 1m () No-Limit Hold' em Краток Палубата на распоред.На дводневниот настан привлече 23-членки, и на награда басен на HKD 34,780,000 (), и Timofey Kuznetsov зедов ретки живеат турнир наслов maxime ле forestier казино де париз 16 novembre. На HKD 2m () купи-во случај привлече 48-членки (16-ре-записи), и шест од нив завршил во пари по Адамс разби Настан #1 победник, Џастин Bonomo на меур.Конечната табела брзо заедно како молња.Двајца играчи хит на железнички во првите две раце.Во една рака, Bryn Kenney отвори со џеб кралевите, а потоа се нарекува кога Исак Haxton shoved 25 голема ролетни држи ace-девет.Раката држи.Во следната страна, Дејвид Peters shoved ace-тројца од мали и слеп, и Петар Jetten нарекува и clobbered него со KTss од big blind, по flopping крал maxime ле forestier казино де париз 15 novembre.
Choon Тонг Siow е ПО успеа да победи Kuznetsov е џеб квинс, и неговите глави-up противник, Роберт Flink, ќе цена за превоз, нема подобро кога тој го загуби финалето флип на фантастична серија АК двојно хит казино бонус колектор. Тимотеј Адамс – $3,536,550* 2.