двојно хит казино дневен бесплатен монети

Швајцарската сметка за да се легализира и се регулира онлајн игри беше доставен до земјата парламент оваа недела.Легислативата предложени од страна на федералната влада би им Швајцарија 21 земја-базирани казина да нудат онлајн коцкање, а во исто време да се легализира приватни покер игри за "ниска удели." Сите онлајн коцкање во моментов е нелегално во Швајцарија, иако забраната е невозможно да се спроведе, и unquantifiable износ од Швајцарски франци се тече на оф-шор пазарот, а во владата каса.На почетокот од оваа година владата, која е mulling идејата на реформата за некое време, укори голем број на сајтови, вклучувајќи bwin.партија, за користење на Швајцарската слики во обид да ги промовираат своите услуги на Швајцарскиот клиенти.Реформите се дизајнирани за да се олесни притисокот на земјата казина, кои имаат искусни 30 проценти пад во приходите од 2007 година двојно хит казино дневен бесплатен монети.
Швајцарската Федерација на Казина (CDCM, кој ги поздрави сметка, проценува дека околу 300 милиони франци ($307 милиони денари) се изгубени за нелегално коцкање dens во Швајцарија, странски казина наоѓа во близина на Швајцарската граница.и на нелегални онлајн коцкање компании секоја година двојно задоволство панда слот машина. "Ние ја поддржуваме идејата за проширување на тековната лиценца", рече CDCM во официјална изјава најдобри слот кањоните во близина на kanab.

"На интернет не е нов пазар: тоа е само нова платформа за дистрибуција на понуда која е веќе достапна.Тоа цели на истите клиенти и тоа ги исполнува истите потребите на традиционални игри." "Ние веруваме дека тековната тули и малтер licensees казино игри не треба да биде "казнети" за фактот дека тие се почитуваат правилата кои во моментов им забрани да се кандидира за работење онлајн." Тоа, додаде, Тоа се уште не е познато дали Швајцарската оператори ќе бидат во можност да се здружат со постојните меѓународни онлајн казино оператори, како на Њу Џерси.Сепак, CDCM пофали одлука да не се отвори пазарот слободно да се странски компании најдобри слот кањоните во близина на escalante. "Доаѓањето на нови оператори кои се специјализирани за онлајн сектор ќе доведе до еден натпревар кој ќе биде проблематична од политичка, социјална и можеби дури и економска гледна точка," тврдеше.Законот, исто така, ќе отпад на сите даноци на коцкање добивки, кои се во моментов плаќаат само на добивки од игри на среќа и bookmakers, со казино добивки ослободени.Приходите стекнати од данок на Швајцарската коцкари во моментов е околу 120 милиони франци годишно, иако неговото отстранување е веројатно да се зголеми учеството на јавноста, растечкиот бизнис коцкање оператори, давање на даночни зголемување на своите приходи повеќе вкусен.Во моментов сите казино данок оди директно во Швајцарија помош систем, додека данокот од игри на среќа и обложување спортски оди за финансирање на јавните проекти..