чемпрес Bayou казино слот машини

Јули бил прилично зафатен месец за Microgaming, кои имаат издадено неколку слот игрите, но тие не се заврши доста сепак, како што објави излегувањето на Пауза Далеку Делукс.Развиена од страна на Stormcraft Studios, независно студио зад хит наслови Fortunium, Агент Јане Русокоса се Враќа и Змеј Shard.Со 13, 38, 68 или 88 paylines да изберете да се игра, се Отцепи Делукс карактеристики 'Возен Репортажите" и е развиена за оние играње на мобилни телефони во умот.Објавен во вторникот 23-ти јули, оваа хокеј на мраз тематските слот машина е продолжение на оригиналната се Отцепи слот.Во напад во базата играта е лесно со супер наредени дивините се појавува на репортажите три, четири и пет.Враќање во подобрена форма, Кршејќи Диви™ функција случајно се врти на една од трите средината репортажите диви за гарантира победа, и се замрзнува во место за сите следни ролни.Директорот на Глобални Операции во Microgaming, Џејмс Buchanan, рече на Пауза Далеку Делукс: "се Отцепи Делукс зема сите акција на phenomenally популарни оригинални слот, дели тоа со дури и повеќе возбудлив и наградува карактеристики." "Stormcraft Studios успешно се создаде висока нестабилност слот искуство, со одлични победи потенцијал до 3,200 x иницијален влог.Ние сме во потрага напред за да се види фанови и нови играчи слично се потопи во оваа engrossing ажурирање на вистински Microgaming класик." Теренс Igesund, Извршниот Продуцент на Stormcraft Studios, коментираше: "Ние сме навистина со нетрпение очекувам да пошироката лансирањето на Пауза Далеку Делукс, следната генерација на многу успешни слот бренд.Дизајнирање продолжение на популарната игра е секогаш предизвик како очекувања од навивачите на оригиналната игра, треба да се смета." "Во Stormcraft, ние веруваме дека успешната продолженија не reinventions но внимателно да се смета за екстензии.Значи, ние се поставени за да го подобрат корисничкото искуство со повеќе избори за играчот, како и зголемување на возбудата со проширување на нестабилноста." "Тркалање Репортажите™ и Мултипликатор трага се уште таму, но сега може да се ужива во нова ролна конфигурација со додавање на Растечката Дивините™ во текот на Слободен Врти функција.Дизајниран со портрет мобилни игра во умот, новиот механика се многу забавни и нуди голема победа потенцијал." Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. чемпрес bayou казино слот машини.