гранд казино

Tammany Парохија, Јужна Луизијана, ќе треба да одлучат дали сакаат казино развој во вредност од $335 милиони долари за да биде изграден во Slidell област.Гласачите Ќе Видите Новата Мерка на Гласањето во ноември, По долго јавна дебата минатата среда, Св Tammany Парохија Совет во Луизијана Луизијана напорите да се легализира спортски коцкање се приближува финишот, но се сопна во последните водат.Се е на место да се добредојдовте што се очекува да биде еден од големите пазари во САД, но, сепак, постои едно нешто што сега стојат на патот.Луизијана не треба никого да стол Луизијана Гувернерот на Џон Бел Едвардс потпиша две сметки во законот, кои се движат спортско обложување во Луизијана еден чекор поблиску.Сепак, пред да ја стартувате активност, регулаторот ќе треба да се иницира процесот на лиценцирање.Ако се оди според планираното, спортски фанови може да биде во можност да уживаат правна спортски wagering само во времето за почетокот на Луизијана е во затворање на лансирањето на правни и регулирани спортски игри на пазарот.Државните законодавци се работи за неколку мерки за изминатите неколку години, да се воведе активност, но напредокот е болно бавно.Првиот вистински чекор е добивање на жителите да го одобри спортски коцкање и, кога тоа се случи доцна Напори за поддршка на rollout на спортски коцкање во САД продолжуваат да се покаже разликата меѓу пратениците.Некои покажаа и самите да бидете подготвени да прифатат иднина, што доведе до спортски коцкање се легализирани во речиси 30 држави, плус Washington, DC.Потоа, тука се оние кои, и покрај нивните состојки покажува поддршка за легализација на Две сметки во Луизијана имаат напредни вторник, движејќи се напред во Сенатот, што ќе им овозможи на жителите на државата да се обложи на спортски настани во sportsbook локации и преку мобилни апликации.Луизијана Спортски Обложувања Записи се Движи Напред до Сенатот Луизијана жители може да биде во можност да се започне обложување на спортски настани во sportsbook објекти вкупно 55 парохии во Луизијана поддршка на спортски wagering.Додека FanDuel е во моментов соработува со локалните власти за лансирање на својот производ, тоа е до пратениците да се даде зелено светло.Ако Луизијана е законодавното тело ги одобрува активност, тоа може да биде лансиран само во времето за почетокот на фудбалскиот Луизијана го зеде својот прв чекор напред со легализација на спортски коцкање кога државата гласачи одобрени ливче мерка авторизирање на активност минатата година.Тоа беше само еден мал чекор, меѓутоа, и многу повеќе работа е потребна.Како Луизијана Законодавство продолжува и денес, една од темите е речиси сигурно ќе биде спортски коцкање, со неколку Отфрлени од неговата позиција минатото лето како претседавач на Луизијана Игри Одбор за Контрола, Рони Џонс, наводно, е влезот Entain работна сила како советник.Екс-претседателот на Луизијана Игри Одбор за Контрола Наводно се Приклучува Entain велика БРИТАНИЈА игри лидер, Entain, можеби има нов член со коцкање регулатива искуство како дел од нејзиниот советодавен одбор.Луизијана очекува да ја видите првата секојдневно фантазија оператори отвори во државата пред почетокот на летото, со спортско обложување, исто така, на овој потег, но уште долг пат да одат.Секојдневно Фантазија Спорт Eyeing Пред-Лето Започне во Луизијана Фантазија спортски обложувања ќе се доаѓа до Луизијана наскоро по сите, и на државата 47 парохии На coronavirus пандемија зачукуваше Луизијана е коцкање индустрија со огромни финансиски загуби, кои може да достигне $1 милијарда до декември.Речиси 5,000 казино работници ги изгубија своите работни места.Сите Коцкање Сегменти Извештај Загуби Поради Covid-19 Луизијана гејминг индустријата заврши 2020 година со големи финансиски загуби поради принудени затворачи за речиси два месеци, и во тек се мерки На COVID-19 пандемија погодени повеќе U гранд казино. индустрии минатата година.Освен со привремено затворање на фабрики, на пандемија доведе до значително намалување во коцкање даночните приходи во Луизијана.На Пандемија Значително Погодени Повеќе Индустрии Со глобалната COVID-19 пандемија направени 2020 тешка година за бизниси од целиот свет.Во U покер турнир распоред. HB64 сега ја одредува стапката на оданочување да се плаќа на сите фантазија спорт 8%.Износот ќе бидат собрани месечни и сите средства собрани на овој начин ќе оди на Луизијана за Ран Детски Фонд.Законодавната Фискална Статистика проценува дека законот треба да гребло во најмалку $375,000 во даночни пари, иако таму не беше специфичност текот на кој период.Законот е премин беше голем успех со 82 претставници гласањето во корист и 11 гласови против јуни 17 како да се победи секој craps. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка како да се победи круни во големи риби казино. Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 како да се победи craps во казино. HB64 е продолжение на претходните сметки, HB357 кој ги постави рамка за регулирани фантазија спорт.Луизијана Игри Одбор за Контрола поставите дозволи на апликација плаќање на $100,000 и поставување некои основни стандарди за учество.Секој кој сака да се обложи на фантазијата спортски мора да биде на законската возраст од 21 година како да се победи craps правила. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе биде На 13 ноември, гласачите во Св. Едвардс и стана закон на 13 јули коцкање ќе не направи да се богати.
Magee успеа да обезбеди билатерална поддршка за договорот со 11 претставници од Демократската и Републиканската Партии се приклучи во.Додека фантазија спорт обложување првично беше одобрен назад во 2018, за време на референдумот, спор во точна даночна стапка од сметката, доведоа до законодавно-сокак.Сенаторот Даниел Martiny mothballed законот и забранети од напредува без јасна насока на данок.Треба да HB64 не успеаја да помине, гласачите не би биле во можност да се одржи влогови на фантазија спорт законски во Луизијана додека најмалку 2021. Gov.Едвардс се согласија да го поддржат референдум кои ќе се кандидира на парохија-по-парохија глас и дозволи на гласачите да одлучат дали тие се подготвени да го поддржат спортски обложувања.На потег е можно и благодарение на гувернерот, но, исто така, напорите на Сенаторот J Камерон Хенри кој воведе SB130 и првиот вика референдум.Во меѓувреме, Луизијана е земја-базирани казина веќе најави отпуштања влијаат најмалку 1,150 работници.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени коцкање победи загуба изјава даноци.