коцкање победи загуба данок форма

Цезар Забава Корп покажа дека во близина на нејзиниот $550 милиони визија на урбана обнова вторник.Казино оператор е уште седум месеци од завршувањето На Linq, кој беше дизајниран како еден еклектична урбани streetscape предложени од страна на Њу Јорк е тренди Meatpacking Областа.Проектот трансформира eastside Лента област помеѓу Четири и Фламинго дека до минатата година сместен трошни паркинг гаража, некој underused alleyway и мал казино фаворизира пиво понг толпата.При тоа целосно се отвора во февруари, Linq е open-air шеталиштето ќе бидат опфатени 300,000 квадратни метри на стилски мало придонеси, модерни ресторани и хип забава места, сите се закотвени на својата источниот крај од 550-нога-високи набљудување тркала.

"Мислам дека луѓето ќе бидат изненадени од возбуда изработуваме," Linq Генерален Менаџер Џон Греј рече дека додека се на турнеја низ активната градилиштето со толпата на медиумите коцкање победи загуба данок форма. "Тоа е современа место и тоа се чувствува во право за овој град," Сива рече.На Linq простор не е голем околу 1,250 нозе посебна Лента од набљудување тркала, наречен Високиот Roller.Сепак, streetscape се слични по отворено мало атракции како што се Јужна Калифорнија Grove и 3-та Улица на Шеталиштето.На Linq има за цел да ги подготви во некои од 20 милиони евра или повеќе пешаците кои шетаат минатото Фламинго секоја година.Дизајнери, изјави во вторник дека тој ќе има три plazas.На плоштад кој ги поврзува новите влезовите на Фламинго и Четири (порано на Империал Палас) од Linq се очекува да се отвори во декември.

"Ние сакаме да бидеме подготвени да услуга новогодишната народот," Сива рече.Неколку продавници и ресторани, исто така, ќе биде отворен во декември.25,000 квадратни метри централниот плоштад ќе има фонтана област која може да биде домаќин на забава дела, додека рестораните ќе има четири patios и четири балкони. "Ова ќе биде жив простор," Сива рече.Надворешна исхрана ќе бидат охрабрени во Linq.На Margaritaville Ресторан во Фламинго ќе се прошири со патио.На Бруклин Сад, која се зема најголемата мало простор во 78,000 квадратни метри, ќе има патио.Дворот на Куќата Ресторан, кој ќе го опфати 22,000 квадратни метри во близина на Високо Ролери, исто така, се планира отворено јадење.На Linq е Дворот на Куќата ќе биде најголем во ресторан компанијата синџир коцкање ќе го уништи вашиот живот. Linq програмерите откри 13 од првичната tenants минатата година.Греј рече дека 95 проценти од Linq е под закуп и на проектот ќе започне издавањето на имиња на други tenants во наредните две недели.Гранка од Кливленд е Rock and Roll Hall of Fame и Музеј ќе го окупираат 25,000 квадратни метри во предниот дел на Linq заедно на Лента веднаш до Четири.Просторот ќе имаат ресторан и експонати.Програмерите рече уникатен дизајн на зграда, наречена Вител, овозможува да стојат заедно на Лента.Греј рече планови се формулирани за својата 25,000 квадратни метри open-air палубата со поглед на Лента коцкање зошто е тоа грев. "Ние едноставно не сакаат да се изгради уште еден билборд", изјави Бранислав Hetzel, чиј дизајн фирма работи На Quad и Вител jennings главен 5 отсто слот машина.

"Сакавме зградата да дадат изјава." Во меѓувреме, фановите на O ' shea можат да се радуваат.На мала, но најпопуларните казино, кој беше срушен за да се направи патот за На Linq, е вклучена во простор во прилог На Четири. O ' shea, ќе биде помала — повеќе како еден Ирски паб — но ќе има игри и простор за пиво-понг.Високиот Roller ќе биде последната компонента за Linq.Набљудување тркала ќе имаат 28 стакло-затворени кабини кои можат да се приспособат на секој 40 велосипедисти.На кабини ќе трае 30 минути за да се комплетира револуција jennings клуб главен 5 отсто слот машина. Linq Извршен Проект Директор Дејвид Codiga, кој носи голема тема парк искуство за развој, рече Високиот Roller патниците ќе бидат дадени се задржани пати, овозможувајќи им да се доживее и другите аспекти на развојот, наместо да чека во линија. Linq службени лица, рече патникот станица за Лас Вегас Монорелса ќе биде додадена на проектот во близина на Четири.Исто така, програмери се создаде паркингот зад развој што може да се одржи 3,500 да од 4.000 возила.На паркинг простор, исто така може да се користи за специјални настани. jennings главен tic tac toe слот машина.