Jogador де покер Famoso дан

На инаугуративната Светот Покер Турнеја Турнир на Шампионите победник е Farid Yachou, кафе сопственикот од Амстердам, кој никогаш не стапнал во казино пред неговата прва WPT Главниот Настан наслов победи во Мај.Сега тој има две.Кога Адам Pliska и тимот одлучи да шутнат Светот Покер Турнеја (WPT) Светско Првенство во ѓубре, замена на тоа, наместо со WPT Турнир на Шампионите (TOC), претпоставувам имаше идната визија на TOC Ѕидот на Слава кои содржат mugshots на WPT повеќето познати синови.Ако е тоа така, на прва настан не оди да се планираат jogador де покер famoso дан. [Image Кредитна: PokerNews]Farid Yachou е прва WPT TOC победник.Роден е во Мароко, Yachou живее во Амстердам, каде што тој работи локален кафе.Во Мај, тој одлучи да се земе punt и се натпреваруваат во €3,300 купи-во WPT Главниот Настан во Холандија Казино, Амстердам.Тој беше еден од 341 учесници.Тој никогаш не за една секунда помислив дека тој ќе победи.Тој влегол за можност да се игра со некои од игрите најголемите ѕвезди по гледањето на WPT на ТВ.Тоа беше прв пат Yachou некогаш се одигра во живо на турнирот, надвор од играње на парични игри со пријателите, и тој никогаш не стапнал нога во казино.И тогаш тој освои.Во текот на настанот, тој носеше ова лице-широка насмевка.Тоа никогаш не се затвори, останатите отворена 24/7 – влечете енергија од сите околу него.Јас не мислам дека тој застана шанса кога тој го направи конечната табела.Јас, секако, не мислам дека тој застана шанса кога тој беше главите-up против Стив Warburton.Нема начин во пеколот мислев дека тој имал шанса кога тој замина за Флорида да учествуваат во freeroll на неговиот живот.И сега тој има $381,600, а смешно скапи види, a gold кредитна картичка, злато пар слушалки, обичај направи покер масата, со седиште во Тигар Шумата Добротворна Покер Ноќ, и круг на голф во Сенка Крик.О, јас речиси заборавив, тој, исто така, ќе имаат 2016 година Corvette паркирани надвор од тој мал кафе.Тоа е работи на чудата.Ајде само да се надевам дека тој успева да продаде се што пред некој чаши него sault ste мари казино забава. Yachou дојде во конечната табела петти во чипови.Само Vlad Darie имаше помалку.Пар од нив bided своето време и заврши squaring исклучување во главите-up постапка.Џонатан Jaffe започна со чип води.Мајкл 'Мелница' Mizrachi hogged наслови.Тоа беше брза конечна табела благодарение на 30-втора Акција Часовникот, кои верувам дека беше голем успех sault ste мари канада казино.

12 раце во вкупниот се одигра помеѓу две WPT Европски Првак.Конечниот рака видов Darie подигање 50.000 и Yachou остварување на повик sault ste мари казино бафет. The flop беше [8h] [2h] [2c], Yachou check-воскреснати за да се 250,000, и Darie направи повик.Крајот е [Тц], Yachou залог 200,000; Darie се нарекува.Реката беше [8d], Yachou се пресели сите-во; Darie се нарекува онлајн казино слободни бонус кодови.
Yachou покажа [Како] [2d] за полна куќа; Darie покажа [Кс] [7d] за два пара со кралот kicker онлајн казино за продажба сад. 64 поранешниот WPT Шампионите влезе.И кафе сопственикот од Амстердам кој едвај игра картички победи сите нив.И тоа е причината зошто ние љубов оваа игра.Конечна Табела Резултати 1: Farid Yachou – $381,600* 2: Vlad Darie – $224,190 3: Мајкл Mizrachi – $140,450 4: Џонатан Jaffe – $95,400 5: Ное Шварц – $74,200 6: Дарен Илија – $58,300 * Плус многу нешта, тој ќе мора да се продаваат на eBay за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre онлајн казино слободни облози без депозит.