Sault Ste мари казино девизниот курс

Гејминг индустријата е одговорна за 26 од светот 2,153 милијардери.Тоа е според Forbes, кој оваа недела објави својата годишна листа на најбогати луѓе рангирани според нивната проценета нето worths.Лас Вегас Песоци основач и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson уште еднаш ја предводеше индустрија, неговата среќа сега е проценета на $35.1 милијарди долари.Сепак, тоа е надолу од $38.5 милијарди години sault ste мари казино девизниот курс.
Adelson, 85, неодамна откри тој е борат на non-Hodgkin ' s лимфом.Казино магнат редовите на светот Бр 24 најбогатите лице.Хонг Конг е Луи Че Уо е далечна втората на $14.6 милијарди долари.На 89-годишниот Галакси Забава шеф е во вредност од $20.1 милијарди долари во ова време минатата година.Јохан Граф, сопственикот на Novomatic Група, која е сопственик на казина и произведува игри опрема, што е трет на $8.1 милијарди долари онлајн казино слободни бонус чипови. Bet365 извршен ДИРЕКТОР Денис коутс (coates) е на четвртото место во $6.5 милијарди долари, и Pansy Хо петти во $4.6 милијарди долари.Хо е еден од Макао основачкиот татко Стенли Хо деца.Таа поседува голем интерес во MGM Установи' работење во Кинески енклава.Амазон Џеф Безос останува светот најбогатите лице, со своето богатство во $131 милијарди долари.Само шест од 26 милијардери виде нивната нето worths се зголеми во 2018 онлајн казино слободни 10 без депозит. Најголемата добивка дојде од коутс (coates), кој е $1.5 милијарди побогати.Нејзината плата сам беше $280 милиони денари, што ова предизвика многу критики.Најголем губитник е Луи, чија нето вредност намалена до $5.5 милијарди долари.Заедно со Adelson губење $3.4 милијарди долари, други гејминг индустријата милијардери кои ги видат своите вредности пад од најмалку 500 милиони долари вклучуваат Pansy Хо (- 700 милиони долари), Џејмс Пакер (- 500 милиони долари), Чанг-Ву Хан ($-600 милиони), и Мануел Lao Претстави ($-1.5 милијарди евра).И покрај $9.3 милијарди загуба, 26 гејминг индустријата милијардери се уште communally во вредност од $125.3 милијарди долари – или $5.7 милијарди посиромашни од Безос.Втората половина на 2018 беше тешко време на Вол Стрит.Индекси паднаа во повеќе сектори, и гејминг индустријата беше тешко погоден, премногу.На Vaneck Вектори Игри ЕТФ (размена со кои се тргува фонд), падна од 26% во 2018 онлајн казино слободни залог без депозит велика британија. Фондот вклучува 42 гејминг индустријата акции, вклучувајќи Adelson е Песок, MGM Одморалишта, Луи е Галакси, и Дин Места.Сите шест од Макао лиценцирани казино оператори – на Песок, MGM, Галакси, Дин, Melco Одморалишта, и SJM Стопанства – се вклучени во игри на ЕТФ.Светот е најбогатите коцкање центар е излетаат од $37.5 милијарди победи во 2018, што го обележа Кинески Посебен Административен Регион е втор последователен година на раст.Кина го продолжува својот тековен трговските преговори со НАС, јуанот е ослабен, и на копното економија е забавување.Аналитичарите на ЈП Морган веруваат Macau казина ќе плаќаат мала цена за неизвесноста.Цитирајќи "анемичен бруто игри приходи (GGR) импулс" и "меки маргините," ЈП Морган аналитичари ДС Ким и Шон Zhuang се прогнозирање на еден процент намалување на GGR во 2019. ip casino resort and spa седење табелата.