реки казино забава питсбург па

Sudhir Kamath може да се нарече крајот на покер bloomer.Ја започна својата пост-универзитет кариера како консултант со McKinsey Индија пред да служи како генерален директор за Suntera Енергија.Таа не беше до минатата година дека тој, заедно со неговите три соработници, одлучил да скокне во онлајн покер бизнис и создаде 9Stacks.Од тогаш, 9Stacks се претвори во еден од најпопуларните покер веб-сајтови во Индија и Kamath гледа светла иднина напред за индустрија во земјата реки казино забава питсбург па. Kamath неодамна учествуваа во ексклузивното интервју со коцкање закон порталот, GLaws.во.Тој посочи дека тој одлучи да се направи се движат во онлајн покер поради популарноста што беше добивањето во земјата.Објасни тој, "јас секогаш гледаше за можностите кои ги имаше за готовински текови, како и потенцијал за развој—онлајн покер е еден од оние ретки сектори каде оваа комбинација е постигнат, и која апелираше до мене.Како група, со сите четири на нас ко-основачите (Pratik, Abhinav, Rishab и јас) се дели мислењето дека ова е голема сектор, во која да се изгради траен компанија." Kamath истакна дека 9Stacks прерасна во популарност, па брзо се должи на неколку причини—иновативни и искрен промоции, брзо пари испис и платформа која е целосно транспарентни и регулаторни согласност.Тој додаде дека на местото гледа околу три милиони раце одигра месечни и дека тоа има бруто трансакции над $5 милиони евра секој месец.Тој додаде, "патем, ние си уште да се заврши целиот полниот година на работење—дека milestone доаѓа во неколку недели, и ние ќе го имаат некоја забава, изненадувања за нашите клиенти, тогаш." 9Stacks би можел да стане првиот покер компанија во земјата да добијат институционална финансирање од професионални инвеститори реки казино вработен позитивни тестови за coronavirus. Kamath alluded за ова во интервју, додавајќи дека компанијата ќе се бара да се подигне повеќе финансирање на оваа година, по многу успешна Серија На финансирање круг минатиот декември.Онлајн покер пазар во Индија е високо конкурентна и ќе продолжи да расте.За да им помогне го задржи својот успех, 9Stacks нуди некои од најдобрите промоции на располагање.Тоа неодамна го заврши кампањата што видов 25 луѓе се патува во Лас Вегас за да учествуваат во овој минатото лето е WSOP претставуваат "9Stacks Тим Индија." Покрај тоа, порталот ветува дека ќе им овозможи на играчите да се заработи надвор во рок од два часа од правење на барањето.Постојат некои ограничувања, иако, како пари-испис мора да се направи помеѓу часа на 10.м.и 8 стр.м реки казино вработен позитивни тестови.

Kamath очекува покер да се развива значително во земјата.Тој рече, "Покер е собирање на темпото за последните 10 години во Индија, и јас се чувствувам индустријата е на работ на голем покер бум.Кога станува збор 25 играчи да Вегас како " 9Stacks Тим Индија,' ние се надеваа некои од нив ќе се направи длабока работи на WSOP Главниот Настан—и Vivek Rughani и Nishant Sharma не толку во спектакуларен начин." Тој предвидува дека онлајн покер "ќе го промени лицето на игри на среќа во Индија" за наредните пет години.- Почитување на сајтот е бизнис модел, Kamath вели: "Ако им понуди безбедно, забава животната средина, со добар, интуитивен интерфејс, корисниците ќе потроши повеќе време и да се направи напор да научите играта и да добиете подобри во тоа." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre реки казино вработување и центар за обука.