Kann Man блек џек Zu Zweit Spielen

WSOP Ден 39 повториме гледа Игор Dubinskyy преземање на penultimate нараквица од серијата, и на играчите да излезе en сила за вториот почнувајќи лет на Главниот Настан.Тоа е официјален.Постои само една златна нараквица да биде предаден по англиски Игор Dubinskyy зеде penultimate во еден Настан #62: $1,111 Малку Еден за Една Капка kann man блек џек zu zweit spielen. Dubinskyy скокови во топ 10 на сите-време живее турнир пари заработуваат во Украина по крадење $637,539 за победа, која е рангирана како неговите најдобри перформанси од некои значителна оддалеченост.Тоа е втор последователен година дека Dubinskyy имал среќа на WSOP по завршувањето во 192nd место во 2013 WSOP Главниот Настан за $42,990. Конечната табела содржани гиганти: Ерик Болдвин и Матеј Lapossie, но тоа ќе биде најмалку искусни играчи кои ќе ги преземат лавот споделување на пари и дека неискуство никогаш не била подобро демонстрирана од излезот рака на Брендон Eisen на третото место kann man im онлајн казино gewinnen. Eisen limped во тенџере од мали слепи и Теодор Driscoll селектирани од големите слепи.
The flop беше [Qd] [Jd] [3d]; Eisen предводена за 200k и Driscoll се нарекува.Крајот е [9s]; Eisen селектирани, Driscoll залог 550k и Eisen се пресели ги сите во-за 3.335 м kann man im онлајн казино geld verdienen. Eisen беше bluffing со [Оглас] [7c], но беше напред како Driscoll беше само држи [Кд] [2h].Капакот.Тоа е поклопецот право?Driscoll се нарекува.Сега би помислил Eisen би бил среќен, но неговото лице беше еден од раководителот на недовербата.Дилер изгорени и се сврте [2s], на реката, и Driscoll имаше погоди еден од неговите испис за да испратите Eisen во текот на железнички и сила главите-up постапка.Финалната конфронтација меѓу Dubinskyy и Driscoll започна со украинскиот држи 2:1 чип доведе и тој никогаш не гледаше во опасност од предавање кои водат.Конечниот рака дојде по Dubinskyy rivered права против flopped патувања на Driscoll и тоа беше крај на тоа.Конечна Табела Пласман 1.Игор Dubinskyy – $637,539 2.Теодор Driscoll – $394,281 3.Брендон Eisen – $283,895 4 kann man im онлајн казино geld gewinnen. Shai Zurr – $209,805 5.Ерик Болдвин – $156,352 6. Jackduyph Duong – $117,507 7.Матеј Lapossie – $89,020 8. Vimy Ха – $68,019 9. Bao Нгуен – $52,400 Огромен Толпата се Врти за WSOP Главниот Настан Ден 1B Кој рече дека покер е на умирање?Постојат 2,144 тркачите кои се појавија за втората од трите $10,000 Главниот Настан почнувајќи летови и тоа значи дека ние сега имаме 2,915 играчи во книги и многу повеќе од тоа што веќе претходно регистриран со WSOP за Ден 1C.Човекот на врвот на чип важно е некој со празен лист на хартија кога станува збор за живо турнир cashes.На чудесно име Trey Luxemburger одржување на чип води со 193,450, значењето на Швеѓанец Мартин Jacobson се уште е единствениот играч прекршување на 200K марк досега.Поранешниот WSOP Главниот Настан на шампионите, Дан Harrington (35,200), и Huck Семе (27,750), кои го направија преку Ден 2, а меѓу поголемите купишта се сака на Рајан Јулиј (165,125), Павле Tedeschi (137,450), Ерик Seidel (134,025), Мет Affleck (122,150), Тејлор Paur (116,600), Марвин Rettenmaier (115,000), Стив Watts (104,800), Дејвид Вилијамс (104,100) и Брајан Хестингс (100,350).Оние кои што не биле толку среќни вклучуваат Mohsin Charania, ElkY, Павле Volpe, Крис Moorman, Дан Shak, Роберт Mizrachi, Енди Црна и Давид "Док" Песоци.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.